Volejbols

Latvijas volejbola čempionāta fināla spēle "Ezerzeme/DU" - "Jēkabpils Lūši". Intervija ar Zigurdu Adamoviču

Volejbols

Latvijas čempionāta fināls volejbolā. 1.spēle

Latvijas volejbola čempionāta fināla spēles "Ezerzeme/DU" - "Jēkabpils Lūši" epizodes

«Jēkabpils Lūši» ar uzvaru Daugavpilī sāk Latvijas volejbola čempionāta finālsēriju. Galvenie notikumi

"Ezerzeme/Daugavpils Universitāte" trešdien mājās piecos setos ar 2:3 zaudēja "Jēkabpils Lūšu" volejbolistiem pirmajā spēlē Latvijas čempionāta zelta finālsērijā.

Valsts čempionu titulu nodrošinās komanda, kas finālsērijā izcīnīs trīs uzvaras. Sērija turpināsies ar nākamajām spēlēm sestdien Jēkabpilī un svētdien Daugavpilī.

"Jēkabpils Lūšiem" pirmajā uzvarā ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Medenis, bet Eduards Stieģelis pievienoja 15 punktus. Mājiniekiem 18 punktus nodrošināja Deivids Žolnerovičs.

Abām komandām piesardzīgā spēles sākumā cīņa ritēja punkts punktā, līdz, tuvojoties pirmā seta galotnei, "Jēkabpils Lūši" pieaudzēja pārsvaru un panāca 18:13. Daudzas mājinieku kļūdas uzbrukumā un jēkabpiliešu bloks ļāva "Lūšiem" nostiprināties vadībā.

Pirmā seta epizodes

Seta izskaņā "Ezerzeme/DU" atguvās un sadeldēja deficītu līdz minimumam (21:22), tomēr Jēkabpils komanda bija pārāka ar 25:22.

"Ezerzeme/DU" volejbolists Dmitrijs Meinerts pēc pirmā seta atzina, ka laukuma saimniekiem lika sevi manīt uztraukums un pašu kļūdas. Viņš uzsvēra, ka jāspēlē drošāk un nav jābaidās kļūdīties.

Saruna ar Dmitriju Meinertu

"Jēkabpils Lūšiem" otrajā setā izdevās nepieļaut pretinieku nostiprināšanos vadībā, bet būtisku pārsvaru nespēja iegūt neviena komanda. Seta galotnē mājinieki ar labu bloku un efektīvām servēm nodrošināja sešus punktus pēc kārtas un 25:19.

Otrā seta epizodes

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Jānis Jansons atzina, ka neveiksmīgajā otrajā setā vainojamas pašu nepiespiestās kļūdas, kā arī sniegumā pietrūka noturības, turklāt pretinieki labāk servēja.

Saruna ar Jāni Jansonu

Pozitīvas emocijas palīdzēja Daugavpils komandai uz labas nots turpināt spēli trešajā setā, kurā laukuma saimnieki pēc rezultatīvas sērijas izvirzījās vadībā 19:14. "Lūšiem" izglābties neizdevās, un "Ezerzeme/DU" nodrošināja uzvaru setā 25:18.

Ceturtā seta epizodes

Toties ceturtajā setā Jēkabpils komanda ilgstoši turējās vadībā ar dažu punktu pārsvaru. Droša darbība uzbrukumā palīdzēja "Lūšiem" pārsvaru palielināt, setu noslēdzot ar 25:20.

Izšķirošo piekto setu ar 4:0 izrāvienu sāka daugavpilieši, un mājinieki pēc Deivida Žolneroviča netveramas serves panāca arī 9:4, bet "Lūši" nepadevās. Jēkabpils komanda ar Armanda Āboliņa servi jau panāca neizšķirtu un nākamajā izspēlē pārņēma vadību 12:11. Ieilgušā seta galotnē stabilāk nospēlēja "Lūši", panākot 19:17.

Saruna ar Zigurdu Adamoviču

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Zigurds Adamovičs pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēle izvērtās aizraujoša un skatītājiem intriģējoša. Adamovičs uzskata, ka stabilākam Jēkabpils komandas sniegumam varbūt patraucēja spēļu prakses trūkums, bet viņš nešaubās, ka "Lūši" sniegumu sērijas turpinājumā spēs uzlabot.

Jēkabpils komandas galvenais treneris Mārcis Obrumans pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka "Lūšiem" robu gatavošanās posmā izraisīja viņa prombūtne Latvijas U-20 izlases vadībā Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Obrumans gan uzskata, ka situācija neizvērsās ļoti sarežģīta, jo spēlētājiem tika doti uzdevumi treniņiem un viņus pieskatīja trenera palīgs.

Saruna ar Mārci Obrumanu

Savukārt "Ezerzeme/DU" galvenais treneris Rihards Puķītis uzsvēra, ka svarīgs faktors cīņā par uzvaru būs komandu pašatdeve un vēlme uzvarēt.

Saruna ar Rihardu Puķīti

Ja ar trim spēlēm uzvarētāja noteikšanai finālsērijā nepietiks, nākamajām cīņām kalendārā ir rezervēts 19. aprīlis Jēkabpilī un 20. aprīlis Daugavpilī.

Pusfinālā "Jēkabpils Lūši" ar 2:1 bija pārāki par "RTU/Robežsardzi/Jūrmalu", bet daugavpilieši ar 2:0 sērijā uzveica "Piejūru/MSĢ".

"Ezerzeme/DU" ir pašreizējie Latvijas čempioni, turpretim Jēkabpils komanda neilgi pirms gadumijas izcīnīja Latvijas kausu, finālā pārspējot daugavpiliešus.

Cīņā par bronzas godalgām tiksies "RTU/Robežsardze/Jūrmala" un "Piejūra/MSĢ".