Latvijas čempionāta fināls florbolā "Talsu NSS/Krauzers" - FS "Masters/Ulbroka"

LIBL spēle "VEF Rīga" - BC "Prometey"

Latvijas čempionāta 3. finālspēle volejbolā "Ezerzeme/DU" - "Jēkabpils Lūši"

Jēkabpils «Lūši» sper platu soli pretim Latvijas čempionu titulam. Spilgtākās epizodes

Svētdien Daugavpilī "Ezerzeme/Daugavpils Universitāte" un Jēkabpils "Lūši" aizvadīja Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas līdz trim uzvarām trešo maču, kurā pārāki bija jēkabpilieši. Sērijā rezultāts 2-1.

Jēkabpilieši fināla trešajā mačā ar 3-0 (28:26, 25:19, 25:21), izvirzoties sērijā vadībā ar 2-1. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Eduards Stieģelis, savukārt daugavpiliešiem ar 17 punktiem izcēlās Armands Rokjāns.

Pirms spēles "Lūšu galvenais treneris Mārcis Obrumans norādīja, ka spēlētāji pēc aizvadītajām spēlēm ir izgulējušies un atjaunojušies, bet, lai finālsērijas trešajā mačā gūtu uzvaru, ir jāuzlano darbība blokā.

Pirmsspēles intervijas ar abu komandu treneriem

Tikmmēr daugavpiliešu galvenais treneris Rihards Puķītis norādīja, ka finālsērija prasa ne tikai fizisko spēku, bet arī emocionālo izturību. Ja fiziski ir grūti, spelētājiem jāmēģina pielāgoties slodzei psiholoģiski.

Par spēku zaudēšanu nesūdzējās arī paši spēlētāji. Tā "Lūšu" leģenda Jānis Medenis uzsvēra, ka čaļi ir pieraduši pie slodzes. Šajā spēlē svarigi atrast tonusu – tadu, kāds bija pirmajā spēlē, un tad jau uzvara atnākšot pati.

Medenis un Voroņko pirms spēles

Tikmēr Ēriks Voroņko no "Ezerzemes" pauda cerību, ka šajā spēlē viņa pārstāvētā komanda pieļaus mazāk kļūdu.

Spēli ļoti apņēmīgi iesāka daugavpilieši, ātri izvirzoties vadībā ar vairāku punktu starpību un turpināja dominēt pirmajā setā, spiežot pretiniekiem izdarīt kļūdas.

Taču tad jēkabpilieši spēja gūt sešus punktus pēc kārtas un samazināt deficītu tikai līdz punktam, bet pie 23:23 spēles intriga pilnībā atjaunojās un spēles galotne bija patiešām saspringta. 28:26- ar šādu rezultātu "Lūši" pārsteidzoši izvirzījās vadībā.

Pirmā seta spilgtākās epizodes

Pēc neveiksmes pirmajā setā daugavpilietis Deivids Žolnerovičs atklāja, ka komanda seta noslēgumā nav spējusi tikt galā ar servēm.

Deivids Žolnerovičs pēc pirmā seta

Pec brīnumainās izglābšanās pirmajā setā, otrais sets jau bija jēkabpiliešu zīmē, un noslēdzār ar uzvaru 25:19.

Otrā seta spilgtākās epizodes

Pēc diviem veiksmīgiem setiem Jēkabpils "Lūšu" spēlētājs Eduards Stieģelis norādīja, ka puišiem jaturpina spēlēt ar pārliecību, jānotic sev, un tad viss arī nāks.

Saruna ar Eduardu Stieģeli

Trešais sets iesākās ļoti līdzvērtīgi, taču galotnē pārākumu atkal parādīja jēkabpilieši, un uzvarēja ar 25:21 trešo setu, un arī visu spēli.

Spēles spilgtākās epizodes

Pēc spēles jēkabpilietis Jānis Medenis atklāja, ka dueļa sākumā "Lūši" bija nedaudz iesniedušies, taču spējusi izlīst no bezdibeņa.

Pēcspēles saruna ar Jāni Medeni

Pirmajā mačā ar 3-2 (25:22, 19:25, 18:25, 25:20, 19:17) pārāka bija Jēkabpils volejbola vienība, bet sestdien daugavpilišiem izdevās revanšēties ar 3-1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:23).

Nākamo finālsērijas spēli komandas aizvadīs 19. aprīlī Jēkabpilī.