Parabobslejists Klots izcīna bronzu Eiropas čempionātā

Latvijas parasportists Arturs Klots piektdien Lillehammerē Eiropas čempionātā izcīnīja bronzu, bet Pasaules kausa ieskaitē ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Pasaules kausa posmā un Eiropas čempionātā pirmo vietu izcīnīja Lielbritānijas pārstāvis Korijs Maps, kurš summā trasē pavadīja minūti un 52,55 sekundes.

Otro vietu abās sacensībās, zaudējot 0,10 sekundes, izcīnīja šveicietis Kristofers Stjuarts, bet Pasaules kausa ieskaitē, atpaliekot 0,17 sekundes, labāko trijnieku noslēdza amerikānis Roberts Balks.

Savukārt Klots, kurš braucienos sasniedza otro un astoto labāko finiša laiku un summā piekāpās uzvarētājam 0,30 sekundes, Pasaules kausa posmu noslēdza ceturtajā pozīcijā un Eiropas meistarsacīkstēs izcīnīja trešo vietu.

Piektdienas Pasaules kausa sacensībās startēja 14 sportisti, no kuriem desmit arī sacentās Eiropas čempionāta ieskaitē.

Sestdien un svētdien turpat Lillehammerē tiks aizvadīts pasaules čempionāts, uzvarētāju noskaidrojot četros braucienos. Abas dienas sacensības sāksies plkst.10.30.

Pēdējie divi Pasaules kausa posmi marta beigās notiks Francijas trasē Laplaņā.

Klots ir divkārtējs pasaules čempions, uzvarot 2017. gadā Sanktmoricā un gadu vēlāk Lillehammerē, un divkārtējs Eiropas čempionāta uzvarētājs, triumfējot 2017. gadā Vācijas trasē Oberhofā un iepriekšējā sezonā Austrijas trasē Īglsā.