Ne visas pārdalītās Soču olimpiskās medaļas varētu pasniegt Phjončhanā

Par dopingu 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs atņemtās medaļas to patiesajiem īpašniekiem paredzēts pasniegt februārī Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, tomēr, iespējams, ka juridisku procedūru dēļ dažiem būs jāgaida ilgāk, ceturtdien teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. 

Krievija iepriekš iesniedza apelāciju par Soču olimpisko medaļu atņemšanu vairākiem sportistiem Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS). Ja līdz Phjončhanas olimpisko spēļu sākumam nebūs beigusies tiesāšanās par medaļām, SOK plāno godalgas pasniegt vēlāk kādā citā nozīmīgā sporta pasākumā. 

"Krievijas sportistu medaļu pārdalīšana ir atkarīga no juridiskām procedūrām. Ja līdz spēļu sākumam tās nebūs noslēgušās, mēs apspriedīsim plānu B," teica Bahs. "Tādā gadījumā jautāsim sportistiem, ko viņi labāk vēlētos,- ceremoniju SOK mītnē Lozannā vai kādā citā lielā sporta pasākumā."

SOK Atlētu komisija izstrādā variantus medaļu pasniegšanai un iesniegs tos SOK izpildkomitejai, kas pulcēsies Phjončhanā pirms olimpisko spēļu sākuma. 

Skeletonistiem Martinam un Tomasam Dukuriem ar četru gadu novēlošanos pienākas olimpiskās zelta un bronzas medaļas. Par dopinga pārkāpumiem Soču spēlēs diskvalificēja sākotnēji par uzvarētāju nosaukto Krievijas sportistu Aleksandru Tretjakovu. 

Savukārt divas Soču medaļas jāsaņem bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim un viņa stūmējiem divnieku un četrinieku sacensībās. Olimpiskais zelts četriniekos Melbārdim pienākas ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu. Divniekos par bronzas medaļnieku Melbārdis kļūs duetā ar Dreiškenu. Bobslejā medaļas pārdala pēc divu Krievijas ekipāžu diskvalifikācijas. Aleksandra Zubkova ekipāža finišēja pirmā gan divnieku, gan četrinieku sacensībās. Divniekos 4.vietu ieguva Aleksandrs Kasjanovs.

2 komentāri
Ivars Mauriņš
Atvainojos - uz 3 "gadiem", protams... Un jo mazāk ar viņiem auklēsies, jo labāk. Sods ir noteikts un tas meļiem un dopinga baudītājiem jāpilda, patīk tas vai nepatīk kādam!!!
Ivars Mauriņš
Kāda tur tiesāšanās par medaļām, ja krievijas diskvalificētie dalībnieki ir nosaukti? Jāiedarbina normu, ko SOK nolēma - proti, ja vatņiki neatdod medaļas, tad diskvalificē attiecīgo federāciju visu sportistus uz 3 dadiem. Un ko te vēl daudz pļāpāt?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti