Vankūveras «Canucks» ar Ķēniņu sastāvā uzvar NHL hokeja čempionāta spēlē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras "Canucks" pirmdien savās mājās ar 3:2 pārspēja Minesotas "Wild" komandu Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, gūstot trešo uzvaru pēdējos četros mačos, informē līga.

Ķēniņš rezultativitātes punktus neguva, taču nospēlēja 14 minūtes un deviņas sekundes, kas viņam ir pagaidām lielākais spēles laiks NHL karjerā. Viņš divas reizes meta pa vārtiem, izdarīja trīs spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu, spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Šosezon Latvijas izlases uzbrucējs astoņās spēlēs ir guvis trīs vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli, bet viņa lietderības rādītājs ir +2. Ķēniņš ir nopelnījis arī divas soda minūtes un izdarījis 16 metienus pa pretinieku vārtiem, vidēji mačā nospēlējot 11 minūtes.

Vankūveras "Canucks" labā vārtus guva Henriks Sedins, Bo Horvats un aizsargs Alekss Bjega, kurš izcēlās savā NHL debijas spēlē, piedevām iemetot uzvaru nesošos vārtus. Bjegu atzina par spēles pirmo zvaigzni. Minesotas komandā abus vārtus guva šveicietis Nino Nīderreiters, kuram tika spēles otrās zvaigznes tituls. "Canucks" otrais vārtsargs Edijs Laks atvairīja 20 no 22 metieniem, jo Raiens Millers šoreiz palika rezervē.

Minesota pēc pirmā perioda bija vadībā ar 1:0, otrās trešdaļas sākumā Sedins panāca izlīdzinājumu, bet trešā perioda otrajā minūtē "Canucks" pirmo reizi spēlē panāca vadību. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki guva trešos vārtus, bet "Wild" spēja atbildēt ar vienu ripu sešas minūtes pirms pamatlaika beigām.

NHL Rietumu konferencē Ķēniņa pārstāvētā komanda tika pie 32. uzvaras 57 spēlēs un ar 67 punktiem ieņem 6. vietu Rietumu konferencē. Līderi ar 82 punktiem ir Nešvilas "Predators", bet Austrumu konferences pirmajā vietā ar 78 punktiem ir Monreālas "Canadiens".