Ķēniņam ar «Canucks» zaudējums NHL mačā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) ceturtdien latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras "Canucks" savā laukumā ar rezultātu 1:4 piekāpās Kolorādo "Avalanche", liecina rīkotāju informācija.

"Canucks" labā vienīgos vārtus šajā mačā guva šveiciešu aizsargs Janniks Vēbers, kurš 15 sekundes pēc trešā perioda sākuma panāca rezultātu 1:3.

Par mača pirmo zvaigzni atzina "Avalanche" uzbrucēju Žeromu Iginlu, kurš atklāja šī mača rezultātu, gūstot savus 26.vārtus šosezon.

Ķēniņš laukumā pavadīja nepilnas 12 minūtes, izdarīja divus spēka paņēmienus, nopelnīja divas soda minūtes un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu (-1).

"Canucks" ar 90 punktiem 74 mačos ieņem 6.vietu Rietumu konferencē, savukārt "Avalanche" ar 80 punktiem 74 spēlēs ierindojas 12.pozīcijā Rietumos.

24 gadus vecais Ķēniņš savā NHL debijas sezonā piedalījies 23 mačos, guvis trīs vārtus un atdevis astoņas rezultatīvas piespēles.

Jau ziņots, ka Ķēniņu janvāra beigās izsauca uz "Canucks" no fārmkluba un viņš ar atzīstamu sniegumu nostiprinājās Vankūveras kluba pamatsastāvā.

Ķēniņš sezonu sāka Amerikas hokeja līgas (AHL) komanda Jutikas "Comets", kuras sastāvā viņš 36 spēlēs guva piecus vārtus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.

2013.gada vasarā Ķēniņš noslēdza divu gadu līgumu ar "Canucks" kā brīvais aģents, jo latviešu hokejistu NHL jauno spēlētāju draftā neviena komanda nav izvēlējusies.

Ķēniņš kopš 2008.gada spēlēja Šveices kluba Cīrihes "ZSC Lions" sistēmā, sākumā jaunatnes čempionātā un vēlāk augstākajā līgā, kurā 2012. un 2014.gadā izdevās kļūt par šīs valsts čempionu.