Slovāku uzvara paver Latvijas U-18 hokeja izlasei ceļu uz pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu

Labvēlīgs rezultāts sāncenšu spēlē otrdien ļāva Latvijas U-18 hokeja izlasei Somijā iekļūt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Latvijas konkurentu cīņā Slovākijas izlase ar 11:1 uzveica norvēģus.

Slovāki pēc otrās trešdaļas bija vadībā 8:1, bet pēdējais pārtraukums ieilga uz stundu ledus laukuma kvalitātes dēļ, un komandas spēli pabeidza blakus esošajā treniņlaukumā.

Latvijas izlase ieguva 4. vietu piecu komandu A grupā un ceturtdaļfinālā ceturtdien tiksies ar spēcīgāko komandu B grupā – Kanādu.

Slovākijas, Latvijas un Norvēģijas izlases grupā katra iekrāja pa trim punktiem, savstarpējās spēlēs pa reizei uzvarot un zaudējot, tādēļ vietu sadalījumu noteica pēc savstarpējās spēlēs gūto un ielaisto vārtu starpības. Slovāki tādējādi pakāpās uz 3. vietu, bet norvēģi grupā palika pēdējie un cīņu turpinās par palikšanu elitē pret otras grupas vājāko komandu.

Iepriekš grupas kārtā galvenā trenera Oļega Sorokina vadītie Latvijas hokejisti zaudēja Somijai (1:3), vienīgo uzvaru guva pār Slovākijas vienaudžiem (5:3), kā arī cieta neveiksmes pret ASV izlasi (1:7) un norvēģiem (3:5).

Pasaules čempionātā pusfināli risināsies 4. maijā, bet medaļu ieguvēji kļūs zināmi finālspēlēs 5. maijā.