Pasaules čempionāta hokejā sievietēm B divīzijas spēle Latvija - Slovēnija

"Daugavpilij" uzvara futbola virslīgas mačā pret "Mettu"

Latvijas sieviešu hokeja izlase «bullīšu» sērijā piekāpjas slovēnietēm

Latvijas sieviešu hokeja izlase trešdien Rīgā cieta zaudējumu pēcspēles metienos pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīra trešajā spēlē. Latvija ar 3:4 zaudēja Slovēnijai.

Vadībā Latvija izvirzījās 14. minūtē, kad pēc Lindas Rulles un Annas Lagzdiņas piespēlēm vārtus guva Agnese Apsīte. Izlīdzinājumu 22. minūtē pretuzbrukumā panāca Gaja Pezdira. 27. minūtē Latvija vēlreiz izvirzījās vadībā. Pēc Kjāras Paulas Želubovskas piespēles Ksenija Kezika meta no zilās līnijas laukuma kreisajā pusē, taču vārtsardze Pia Dukariča ripu atsita uz nūjas Annai Lagzdiņai, kura no labās puses raidīja to vārtos – 2:1.

3:1 pēc sologājiena 31. minūtē panāca komandas kapteine Līga Miljone. Viņa pretinieču laukuma pusē no labās puses, pa ceļam apspēlējot pretinieci, virzījās uz laukuma vidu un raidīja ripu vārtu kreisajā augšējā stūrī. Rezultatīvas piespēles tika ieskaitītas Kristai Jipčakai un Karinai Šilajānei.

Tikai 63 sekundes vēlāk slovēnietes samazināja deficītu, vārtus gūstot Arvenai Nīlanderei – 3:2 Latvijas labā. Astoņas sekundes pirms pārtraukuma slovēnietes rezultātu izlīdzināja. Madaras Saulītes nopelnītā noraidījuma laikā ar metienu no zilās līnijas izcēlās Nadja Vakaričiča – 3:3.

Atlikušajā spēles laikā un pagarinājumā, kura pēdējās 28 sekundes vairākumā spēlēja Latvija, vārti netika gūti.

Pēcspēles metienu pirmajā sērijā Miljones metienu atvairīja Dukariča, bet Apsīte vārtos bija pārāka par Nīlanderi. Otrajā sērijā Rulle iemeta ripu starp pretinieču vārtsardzes kājsargiem, bet Apsīte vārtos bija nepārspējama. Trešajā sērijā Agnese Apsīte netrāpīja vārtos, bet izlīdzinājumu panāca Sara Konfidenti. Viņa ar nūjas neērto pusi guva vārtus arī sestajā sērijā, bet Miljonei vārtsardzi pārspēt neizdevās, Latvijas komandai ciešot zaudējumu.

Par labākajām savās komandās tika atzītas Miljone un Konfidenti.

Turnīra tabulā pēc trim kārtām Slovākijai ir deviņi punkti, Slovēnijai – pieci punkti, Latvijai un Lielbritānijai – pa četriem punktiem, Itālijai – trīs un Polijai – divi punkti.

Svētdien meistarsacīkšu pirmajā mačā latvietes ar rezultātu 1:7 zaudēja Slovākijai, bet pirmdien ar 3:2 apspēlēja Itāliju. Slovēnijas hokejistes turnīru sāka ar uzvaru pār Poliju (4:1) un zaudējumu Slovākijai (0:4).

Latvijas izlase 5. aprīlī tiksies ar Poliju un 6. aprīlī – ar Lielbritāniju.