Kas jāmaina Latvijas sportā? - Elites atlētu atbalsta salīdzinājums dažādu valstu vidū

Latvijas hokejistes PČ turnīru Rīgā noslēdz ar uzvaru un 2. vietu. Anna Kubliņa

Latvijas hokejistes pasaules čempionāta turnīru Rīgā noslēdz ar uzvaru un 2. vietu

Latvijas sieviešu hokeja izlase sestdien Rīgā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīra noslēdzošajā mačā, turnīrā ieņemot otro vietu. Latvija ar 3:2 uzvarēja Lielbritāniju.

Trešajā minūtē Elizabete Sondersa izvirzīja vadībā Lielbritāniju. Neizšķirtu Latvija pēc Līgas Miljones un Kristas Jipčakas piespēlēm 18. minūtē vairākumā panāca Emīlija Jakovļeva.

34. minūtē Miljones slidojumu vienatnē pret viešņu vārtsardzi Lielbritānijas komanda pārtrauca ar neatļautu paņēmienu, un Miljone tika pie soda metiena. Pamānot vārtsardzi pa labi, viņa ripu ar vieglu metienu pāri vārtsardzei raidīja vārtu kreisajā augšējā stūrī – 2:1. Lielbritānijai bija nepieciešamas vien 48 sekundes, lai rezultātu izlīdzinātu. Ātrā uzbrukumā pēc Ketrīnas Marsdenas metiena ripa Kristiānas Apsītes vārtos nonāca no Jakovļevas kājas – 2:2.

Uzvaras vārtus vairākumā Latvija guva 44. minūtē, kad pēc Agneses Apsītes un Annas Kubliņas piespēlēm vārtus, pietuvojoties vārtiem no labā aizsarga pozīcijas, guva Linda Rulle – 3:2.

Svētdien meistarsacīkšu pirmajā mačā Latvijas hokejistes ar rezultātu 1:7 zaudēja Slovākijai, pirmdien ar 3:2 apspēlēja Itāliju, trešdien ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Slovēnijai, bet piektdien ar 6:0 sagrāva Poliju.

Pēc piecām kārtām Slovākija izcīnīja 12 punktus un ieņēma pirmo vietu, Latvija bija otrā ar 10 punktiem, Itālija sakrāja deviņus, Lielbritānija – septiņus, Slovēnija piecus un Polija divus punktus.

Pirmo vietu ieguvusī komanda Slovākija nākamajā sezonā spēlēs pirmās divīzijas A grupā, bet Polija, kura palika pēdējā, 2025. gadā spēles aizvadīs otrās divīzijas A grupā.

Latvijas izlase pirms gada Mehiko uzvarēja pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupā un pakāpās uz pirmās divīzijas B grupu.