"VEF Rīga" basketbolisti pieveic "Rīgas Zeļļus" un sasniedz Latvijas-Igaunijas līgas pusfinālu

OHL finālsērijas 4. spēle HK "MOGO/LSPA" - HK "Zemgale/LBTU"

Sieviešu hokeja valstsvienība pret Itāliju izcīna pirmo uzvaru pasaules čempionāta turnīrā Rīgā

Latvijas sieviešu hokeja izlase pirmdien Rīgā pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas turnīra otrajā spēlē ar rezultātu 3:2 pārspēja Itāliju.

Latvijas izlases labā vārtus guva Agnese Apsīte, Krista Jipčaka un Karina Šilajāne.

Pēc divām spēlēm Slovākijai ir seši punkti, Lielbritānijai – četri, Slovēnija un Latvija guvušas pa trīs, Polija tikusi pie diviem punktiem, bet Itālija ir bez punktiem.

Komandas šajā mačā vārtus neguva vairāk kā 38 minūtes, līdz pēc Apsītes metiena ripa no Itālijas hokejistes nonāca tīklā. Mājinieces vadībā bija tikai 46 sekundes, jo otrā perioda priekšpēdējā minūtē Aurora Abatandželo izlīdzināja rezultātu.

Latvietes vadībā atgriezās nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Jipčaka uzbrukuma zonā apspēlēja pretinieci un raidīja ripu vārtos. Itālietes jau trīs minūtes pirms beigu signāla nomainīja vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju un spēles 58. minūtē ripu tukšos vārtos meta Šilajāne.

Pretinieces turpināja spēlēt bez vārtsardzes, un 48 sekundes pirms finālsvilpes Grēta Nikolai samazināja Latvijas izlases pārsvaru.

Pirms tam pirmdien Polija ar 3:2 papildlaikā uzvarēja Lielbritāniju, savukārt Slovākija ar 4:0 bija pārāka pār Slovēniju.

Turnīra tabula pēc otrās spēļu kārtas

Svētdien meistarsacīkšu pirmajā mačā latvietes ar rezultātu 1:7 zaudēja Slovākijai. Vēl pirmajās spēlēs svētdien Lielbritānija ar 1:0 uzvarēja Itāliju un Slovēnija ar 4:1 bija pārāka pār Poliju.

Latvijas izlase 3.aprīlī tiksies ar Slovēniju, 5.aprīlī – ar Poliju un 6.aprīlī – ar Lielbritāniju.

Gatavojoties šim turnīram, Latvijas hokejistes piektdien aizvadīja pārbaudes spēli ar Poliju un uzvarēja ar 3:0.

Latvijas izlase pirms gada Mehiko uzvarēja pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupā un pakāpās uz pirmās divīzijas B grupu. Savukārt Slovākija pērn spēlēja pirmās divīzijas A grupā, taču noslēdza turnīru bez uzvarām un noslīdēja uz B grupu.

Pasaules čempionāts pirmās divīzijas B grupā, kas pasaules meistarsacīkšu rangā sievietēm ir trešais, "Volvo" hallē notiek no 31. marta līdz 6. aprīlim.

Pirmo vietu ieguvusī komanda nākamajā sezonā spēlēs pirmās divīzijas A grupā, bet komanda, kura paliks pēdējā, 2025. gadā spēles aizvadīs otrās divīzijas A grupā.