Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātu noslēdz ar zaudējumu ASV izlasei ceturtdaļfinālā

Latvijas hokejisti otrdien Zviedrijā ar 2:7 zaudēja favorītei ASV izlasei U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā un turnīru noslēdza 8. vietā 10 komandu konkurencē.

(papildināts ar Zviedrijas izlases iekļūšanu pusfinālā)
Abus vārtus Latvijas izlasē guva Dans Ločmelis, pirmajā trešdaļā samazinot rezultāta starpību līdz 1:2, kā arī viņa rēķinā bija pēdējais precīzais metiens spēlē.

Komandas kapteini Ločmeli kopā ar uzbrucēju Sandi Vilmani un aizsargu Niku Feņenko nosauca par čempionātā trim labākajiem Latvijas izlases spēlētājiem. Savukārt pēdējā spēlē par labāko atzina uzbrucēju Raineru Dārziņu.

Amerikāņi rezultātu atklāja jau otrajā minūtē, Drjū Forteskjū raidot ripu vārtu tālajā stūrī virs vārtsarga Deiva Rolova kājsarga. Latvieši centās uzturēt augstu spēles tempu un vienā no ātrajiem uzbrukumiem Sanda Vilmaņa no vārtu priekšas mesto ripu atvairīja pārliktnis. Trešdaļas vidū amerikāņi izspēlēja ripu līdz ērtam metienam tukšos vārtos un Geibs Pero panāca 2:0.

ASV un Latvijas spēles epiozdes

ASV izlase centienos vēl vairāk nostiprināties vadībā iekrita aizsardzībā un ātrā prettriecienā Dans Ločmelis rezultāta starpību samazināja. Minimālā rezultāta starpība saglabājās tikai 13 sekundes, jo Sīmusa Keisija no apmales raidītā ripa skāra spēlētāju vārtu priekšā un ielidoja Rolova cietoksnī.

Efektīvi izspēlēts skaitliskais vairākums ļāva Rutgeram Makgrortijam otrajā trešdaļā no vārtu priekšas palielināt ASV pārsvaru līdz 4:1. Latvijas vārtos droši darbojās Rolovs, tomēr arī viņš nespēja glābt, kad amerikāņi divatā izslidoja pret vienu aizsargu. ASV uzbrukumu ar metienu noslēdza Vils Smits, un ripa pārvēlās pāri Rolova kājsargam. Otrās trešdaļas izskaņā vārtu priekšā no gaisa ripai trāpīja Pero, panākot ASV jau 6:1.

Amerikāņi pēdējā trešdaļā vēl nostiprināja pārsvaru, Oliveram Mūram pēc piespēles no aizvārtes gūstot septītos vārtus. Tukšā nepalika arī Latvijas izlase – Ločmelis ar metienu no zonas vidus realizēja skaitlisko vairākumu, tiesa, amerikāņi arvien saglabāja komfortablu pārsvaru.

Intervija ar Arti Ābolu

Latvijas izlases galvenais treneris Artis Ābols pirms čempionāta stāstīja, ka būs gandarīts par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet pēc zaudējuma ASV gandarījums viņam izpalicis, jo komanda neparādīja savu spēju maksimumu.

"Pirmkārt tāpēc, ka uzskatu, ka es nedabūju ārā no viņiem [spēlētājiem] visu. Otrkārt, apbēdināts vai vīlies esmu tajā, ka bija jārunā daudz par lietām, par kurām būtu jārunā ļoti maz vai, vēlams, vispār nebūtu jārunā," intervijā Latvijas Hokeja federācijai teica Ābols.

Slovākijas un Somijas spēles epizodes

Pirmie vietu pusfinālā otrdien nodrošināja somi, ar 4:3 pagarinājumā pārspējot Slovākijas hokejistus.

Kanādas un Čehijas spēles epizodes

Čehijas juniori pusfinālistiem pievienojās pēc uzvaras 3:2 pār Kanādu, izšķirošos vārtus gūstot 11 sekundes pirms beigu svilpes.

Zviedrijas un Šveices spēles epizodes

Dienas pēdējā ceturtdaļfinālā mājinieki zviedri ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Šveici.

Tādējādi pusfinālā zviedru pretinieki ceturtdien būs Čehijas hokejisti, bet ASV izlase turnīru turpinās pret Somiju.

Iepriekš grupas kārtā Latvijas izlase četrās spēlēs guva vienu uzvaru, bet ar to pietika, lai tiktu ceturtdaļfinālā un garantētu spēlēšanu elitē arī pēc gada. Latvijas hokejisti turnīru sāka ar trim zaudējumiem Zviedrijai (0:6), Kanādai (0:10) un Somijai (0:4), līdz pārspēja Vācijas vienaudžus (6:2). Savukārt ASV hokejistu rēķinā bija uzvaras pār Norvēģiju (4:1), Šveici (11:3), Čehiju (4:3 pēcspēles metienos) un Slovākiju (10:2).

U-20 pasaules čempioni Gēteborgā kļūs zināmi 5. janvārī.