ASV hokejisti kļūst par seškārtējiem U-20 pasaules čempioniem

ASV vīriešu hokeja izlase piektdien Gēteborgā triumfēja 2024. gada pasaules junioru čempionātā, izcīnot sesto titulu vēsturē. Finālspēlē amerikāņi ar rezultātu 6:2 pārspēja meistarsacīkšu saimnieci Zviedriju.

Pirmie vārti tika gūti trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām, kad aizturētā soda laikā pēc Vila Smita izcilas piespēles ripu tīklā raidīja Geibs Pero. Otrā perioda trešajā minūtē Oto Stēnbergs pēc zviedru pacietīgas izspēles raidīja ripu caur pretinieku vārtsarga Treja Ogustaina kājsargiem un panāca 1:1.

Zelta finālspēles epizodes

Perioda vidū Īzaks Hovards pretuzbrukumā izslidoja viens pret Hugo Hāvelidu un atguva amerikāņiem vadību, bet 35. minūtē viņš izpildīja metienu no asa leņķa, ripai no vārtsarga nonākot vārtos – 3:1. Piecas sekundes pirms došanās pārtraukumā vairākumu realizēja Jūnatans Lekerimeki, zviedram ar spēcīgu metienu panākot 2:3.

Divu vārtu pārsvaru ASV hokejist atguva trešās trešdaļas 79. sekundē, kad pēc uzvarēta iemetiena izcēlās Zēvs Buiums. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nepilnas četras minūtes, Raiens Leonards ar neatlaidīgu cīņu nosargāja ripu un panāca 5:2 amerikāņu labā.

Punktu ASV izlases uzvarai pielika Ratgers Makgroartijs, kurš 38 sekundes vēlāk ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Zviedrijas izlases uzbrucējs Lekerimeki tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju, viņam iekļūstot arī simboliskajā izlasē vienā virknējumā ar amerikāni Kateru Gotjē un čehu Jiržī Kulihu, aizsargu pāri veidoja amerikānis Leins Hatsons un zviedrs Teo Lindsteins, bet par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Hāvelids. Zviedrijas izlases vārtsargs bija arī labākais turnīra direktorāta vērtējumā, šajā ieskaitē balvas saņemot arī uzbrucējam Gotjē un zviedru aizsargam Akselam Sandīnam Pelikam.

ASV hokejisti pasaules junioru čempionātā iepriekš uzvarēja 2021. gadā, pirms tam titulus izcīnot arī 2017., 2013., 2010. un 2004. gadā.

Finālspēles par 3. vietu epizodes

Bronzas spēlē Čehijas U-20 vīriešu hokeja izlase pamatlaika priekšpēdējā minūtē 50 sekundēs guva četrus vārtus un ar rezultātu 8:5 uzvarēja Somiju.

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase pasaules junioru čempionātu noslēdza otrdien, ceturtdaļfinālā ar 2:7 atzīstot ASV hokejistu pārākumu.