Latvijas U-21 izlase Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas spēlē uzvar Sanmarīno. Spēles spilgtākās epizodes

Otrdien Jūrmalā, Slokas stadionā, 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē spēkiem mērojas Latvijas un Sanmarīno U-21 futbolisti. Latvijas futbolisti ar 2:0 uzvarēja pretiniekus, kvalifikācijas ciklu iesākot ar pārliecinošu uzvaru.

U-21 izlases galvenais treneris Aleksandrs Basovs pirms spēles norādīja, ka komandā noskaņojums ir ļoti labs – puiši ir gatavi jaunajam kvalifikācijas ciklam. Viņš norādīja, ka galvenais ir uzbrukumu realizācija un disciplīna aizsardzībā.

Intervija ar Aleksandru Basovu

Spēles sākumā abas izlase izniekoja iespējas, un tikai pirmā puslaika beigās precīzs bija Dario Šits, panākot 1:0 Latvijas labā.

Dario Šits atklāj spēles rezultātu

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Pēc pirmā puslaika bijušais FS "Jelgava" galvenais treneris, šobrīd bezdarbnieks Ervīns Pērkons LTV norādīja, ka šajā spēlē Latvijas U-21 izlasei ir jāgūst trīs punkti. Viņš bija nedaudz vīlies spēles sākumā, kad bijušas pārāk daudz garo piespēļu, ļaujot pretiniekiem spēlēt. Tikai pēc 30. minūtes Latvijas izlase sākusi kombinēt, kā rezultātā arī atnācis vārtu guvums.

Intervija ar Ervīnu Pērkonu

86. minūtē beidzot Latvijas U-21 izlasei izdevās dubultot pārsvaru – Bruno Melnis panāca 2:0. Ar šādu rezultātu arī spēle noslēdzās.

Bruno Melnis panāk 2:0

"Trīs punkti, tas ir galvenais," pēc spēles atklāja pirmo vārtu guvējs Šits. Viņš neslēpa, ka trenera plāns bijis sākumā gūt vārtus un izdarīt spiedienu. Ja spiedienu izdarīt, iespējams, izdevās, tad ātrs vārtu guvums gan ne. Šits norādīja, ka šis nav sprints, bet gan maratons.

Intervija ar Dario Šitu

Kvalifikācijas turnīru U-21 futbola izlase turpinās septembrī, kad tiksies ar vienaudžiem no Itālijas un Norvēģijas.

Spēles spilgtākās epizodes

Katras grupas uzvarētāji un trīs labākās otro vietu ieguvējas komandas kvalificēsies finālturnīram, bet pārējās sešas otro vietu ieguvējas mērosies spēkiem "play off" kārtā.