Latvijas futbolisti cīnās neizšķirti ar favorīti Itāliju U-21 Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas U-21 futbola izlase piektdien Slokas stadionā Jūrmalā cīnījās neizšķirti 0:0 ar spēcīgajiem Itālijas vienaudžiem 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē.

Favorītu statusu itālieši pirmajā puslaikā apliecināja ar pārsvaru bumbas kontrolē, tomēr mājinieku dinamiskā aizsardzība veiksmīgi noslāpēja pretinieku spiedienu. Vistuvāk vārtu gūšanai Itālija tika 28. minūtē pēc Gaetano Oristanio ielaušanās soda laukumā, bet viņa sitienu nobloķēja vārtsargs Jānis Beks.

Pirmā puslaika epizodes

Līdzvērtīgāka spēkošanās risinājās otrā puslaika sākumā, un Latvijas futbolisti bija tuvu vārtu guvumam, tomēr bumba pēc Lūkasa Vapnes tiešā brīvsitiena trāpīja pa vārtu staba ārmalu. Pēdējās pārdesmit minūtēs itāliešu uzbrukumi saasinājās, bet bīstamākie sitieni ar galvu soda laukumā nebija precīzi, un laukuma saimnieki pašaizliedzīgi darbojās aizsardzībā.

Saruna ar Lūkasu Vapni

Vapne pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā sasniegto rezultātu nosauca par diezgan labu panākumu, kas komandai dos pārliecību nākamajās spēlēs. Vapne paskaidroja, ka Latvijas izlase pret fiziski spēcīgākajiem itāliešiem spēja izveidot dažus pusmomentus uzbrukumā, taču arī Itālijai iespējas vārtu gūšanai nebija daudz labākas.

Itālieši aizvadīja pirmo spēli kvalifikācijā, bet galvenā trenera Aleksandra Basova vadītā Latvijas izlase sešu komandu grupā iepriekš vienīgajā cīņā mājās pārspēja Sanmarīno (2:0). Latvijas pārstāvētajā priekšsacīkšu grupā ir arī Norvēģija, Īrija un Turcija.

Latvijas U-21 izlasei jāiztiek bez uzbrucēja Dario Šita, kurš klubā Itālijā guva smagu ceļgala traumu. Savukārt itāliešiem sastāvā ir iekļauts Čezāre Kasadei, kurš jūnijā palīdzēja izlasei aizkļūt līdz U-20 Pasaules kausa finālam, kļūstot par finālturnīra rezultatīvāko futbolistu un nopelnot labākā spēlētāja Zelta bumbas balvu.

Saruna ar Aleksandru Basovu

Treneris Basovs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka Šita iztrūkums ir būtisks robs sastāvā, tomēr traumas futbolā ir faktors, ar ko allaž jārēķinās. Basovs uzsvēra, ka komanda ir gatava cīņai un pret spēcīgo pretinieku būs svarīgi ievērot spēles disciplīnu. Itālijas izlase ir favorīte grupā un spēle parādīs, ko spēj Latvijas futbolisti, piebilda Basovs.

Nākamajā spēlē Latvijas U-21 izlase otrdien viesos tiksies ar Norvēģiju.

Kvalifikācijas noslēgumā finālturnīrā iekļūs deviņu grupu uzvarētāji un trīs labākie otrās vietas ieguvēji, bet seši pārējie otrās vietas īpašnieki izslēgšanas pāros sadalīs trīs pēdējās atlikušās vakances. Vieta finālturnīrā jau ir droša rīkotājvalstij Slovākijai.