Zviedrijas futbolistes brīnumaini pēcspēles sitienu sērijā uzvar ASV un iekļūst ceturtdaļfinālā. Spilgtākie brīži

Austrālijā un Jaunzēlandē notiekošajā Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā futbolā dāmām turpinās astotdaļfināla spēles. Zviedrija sieviešu izlase brīnumaini iekļuva ceturtdaļfinālā, pēcspēles sitienu sērijā uzvarot ar 5:4 ASV. Zviedrijai ceturtdaļfinālā pretim stāsies Japānas izlase.

Duelis iesākās diezgan līdzvērtīgi, bet pēc tam ASV spēja gūt pārsvaru, kuru realizēt vārtu guvumā neizdevās. Spēles pamatlaika noslēgumā aktīvi presingot sāka Zviedrijas izlase, taču pamatlaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Arī papildlaikos nevienai no izlasēm neizdevās bumbu raidīt vārtos, un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles sitienu sērijā.

Pēcspēles sitienu sērijā pārāka bija Zviedrija, un, kas zīmīgi, pēdējo sitienu nācās skatīt videoatkārotjumā, lai pārliecinātos, ka bumba šķērsoja vārtu līniju, pirms to tvēra ASV vārtsardze.

Pēcspēles sitienu sērijas

Zviedrija G apakšgrupā finišēja pirmajā vietā, gūstot trīs uzvaras – pār Dienvidāfrikas Republiku, Itāliju un Argentīnu.

Tikmēr ASV E apakšgrupā nospēlēja neizšķirti pret grupas līderi Nīderlandi, kā arī Portugāli, bet uzvarēja tikai apakšgrupas pastarīti Vjetnamu.

Svētdien vēl notika astotdaļfināla mačs starp Nīderlandi un Dienvidāfrikas Republiku, kur pārāka izrādījās Nīderlande, svinot uzvaru ar 2:0.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēja apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļuva astotdaļfinālā.

Visas izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.