Anglijas futbolistes ceļā uz Pasaules kausa astotdaļfinālu iesit sešus vārtus Ķīnai. Svarīgākie mirkļi

Anglijas sieviešu futbola izlase otrdien ar 6:1 droši pārspēja Ķīnas valstsvienību un Austrālijā pārliecinoši iekļuva Pasaules kausa astotdaļfinālā. Ar diviem precīziem sitieniem uzvarētājām spēlē Adelaidā izcēlās Lorīna Džeimsa.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā anglietēm 7. augustā būs jāspēlē pret Nigērijas izlasi.

Eiropas čempiones anglietes favorītu statusu Adelaidā apliecināja jau pirmajā puslaikā, iegūstot trīs vārtu pārsvaru.

Anglietes atklāj rezultātu

Vadībā Anglijas izlasi 4. minūtē izvirzīja Alesia Ruso, kura prasmīgi apstrādāja bumbu soda laukumā un perfekti trāpīja vārtu apakšējā stūrī.

Anglijas izlase gūst otros vārtus

Savukārt Lorīna Hempa puslaika vidū pēc teicama izrāviena noslēdza Anglijas strauju uzbrukumu un divkāršoja pārsvaru. Puslaikam tuvojoties noslēgumam, divus vārtus Anglijai guva Lorīna Džeimsa, tiesa, otros no tiem jau kompensācijas laikā neieskaitīja aizmugures dēļ.

Anglijas futbolistes palielina pārsvaru ar trešajiem vārtiem

Tobrīd rezultāts jau bija 3:0, jo 41. minūtē pēc Džeimsas lieliska sitiena vārtu tālajā stūrī Ķīnas vārtsardze Džu Jui nespēja glābt.

Ķīnas izlase tiek pie sava pirmā vārtu guvuma

Toties pēc pārtraukuma spēles ritējums pavērsās labvēlīgi ķīnietēm. Anglijas vārtu priekšā ar roku bumbu skāra Lūsija Bronza un tiesnese pēc video noskatīšanās piešķīra 11 metru soda sitienu, ko 58. minūtē realizēja Vana Šuana. Anglietēm tie bija pirmie finālturnīrā ielaistie vārti.

Anglijas izlases ceturtais vārtu guvums

Mirkļa apjukumu anglietes ātri pārvarēja un 66. minūtē pēc Džesikas Kārteres tālas piespēles soda laukumā Džeimsa sita vienā pieskārienā un trāpīja vārtu tālajā stūrī, panākot 4:1.

Anglijas futbolistes palielina pārsvaru līdz 5:1

Ķīnas vārtsardzes kļūda tālā izgājienā maksāja viņas komandai piekto vārtu zaudējumu, uz maiņu laukumā nākušajai Hlojai Kellijai pēc ātra izrāviena raidot bumbu tukšos vārtos.

Anglietes gūst spēlē pēdējos vārtus

Sesto vārtu guvumu Anglijai nodrošināja Reičela Deilija ar sitienu no gaisa pie vārtsarga laukuma stūra.

Astotdaļfinālā no D grupas kā otrās vietas ieguvējas aiz Anglijas iekļuva arī dānietes, kas otrdien ar 2:0 pārspēja Haiti izlasi. Dāniju astotdaļfinālā gaidīs tikšanās ar mājiniecēm austrālietēm.

Ķīnas sieviešu izlase finālturnīru sāka ar zaudējumu Dānijai (0:1) un uzvaru pār Haiti (1:0). Tikmēr Anglijas izlases rēķinā ir divas uzvaras pār Haiti un Dāniju, abās rezultāts 1:0.

Pašreizējās čempiones ASV futbolistes izslēgšanas turnīrā iekļuva kā otrās vietas ieguvējas E grupā, jo otrdien spēli pret Portugāli noslēdza neizšķirti 0:0. Kā E grupas spēcīgākā komanda tālāk tika Nīderlande pēc uzvaras 7:0 pār Vjetnamas valstsvienību.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļūs astotdaļfinālā.

Visas izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.