Rastorgujevs un Rasimovičūte-Brice gūst uzvaras Latvijas čempionātā biatlonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs un Lietuvas sieviešu biatlona līdere Diāna Rasimovičūte-Brice piektdien Alūksnē sporta kompleksā "Mežinieki" izcīnīja uzvaras Latvijas čempionāta sprinta distancē. Dāmām otrā palika Baiba Bendika, kuru pievīla šaušana.

Rastorgujevs 10 kilometru distancē izcīnīja pārliecinošu uzvaru, jo sacensības veica bez soda apļiem, finišu sasniedzot pēc 23 minūtēm un 44,75 sekundēm. Otrais palika Gatis Praulītis, kurš šaušanā arī bija precīzs, taču Rastorgujevam zaudēja gandrīz trīs minūtes. Bronzas medaļu ieguva alūksnietis Oskars Muižnieks, kurš ar pieciem soda apļiem no Praulīša atpalika par 22 sekundēm.

Savukārt dāmām bijušā Latvijas biatlonista, bet tagad Latvijas izlases trenera Ilmāra Briča sieva Rasimovičūte-Brice šāva bez kļūdām un 7,5 kilometru distanci veica 24 minūtēs un 26,85 sekundēs. Otrā palika šosezon teicami Pasaules kausa posmos startējošā Bendika, kura pieļāva piecas kļūdas šaušanā, kas liedza izcīnīt uzvaru. Bendika no Lietuvas biatlonistes atpalika par 6,75 sekundēm.

Trešo vietu ieņēma vēl viena lietuviete Gabriela Laščinskaite, kura no Bendikas atpalika par 3,1 sekundi.

Rasimovičūte-Brice kļuva par Latvijas čempioni, jo šis ir atklātais Latvijas čempionāts, aģentūrai LETA norādīja sacensību galvenais tiesnesis Vilnis Velķeris.

Junioriem sprintā uzvarēja Vladislavs Ņedaivodins, bet juniorēm par uzvarētāju kļuva lietuviete Kolrina Viktūnaite.

Vīriešiem sacensībās piedalījās astoņi biatlonisti, bet dāmām sacentās piecas dalībnieces.

Svētdien turpat Alūksnē notiks sacensības iedzīšanas distancēs, savukārt sestdien Alūksnē risināsies tautas slēpojums "Alūksne".

Latvijas vadošie biatlonisti gatavojas pasaules čempionātam, kas no 2. līdz 13.martam risināsies Oslo apkārtnē, Holmenkollenē, savukārt sezona noslēgsies ar Pasaules kausa devīto posmu, kas notiks Hantimansijskā.