Otrā šautuve izdzēš Rastorgujeva izredzes biatlona Pasaules kausa distancē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Andrejam Rastorgujevam sestdien Estersundā, Zviedrijā, otrajā šautuvē palika neskarti visi pieci mērķi, kas Latvijas spēcīgākajam biatlonistam neatstāja izredzes uz augstu vietu Pasaules kausa posmā 10 kilometru sprintā. Pēc slimības atlabušais komandas līderis savās sezonā pirmajās individuālajās sacensībās ieguva 53.vietu, informēja organizatori.

(papildināts ar Baibas Bendikas 61.vietu sieviešu sprintā)
Uzvarēja kopš 2011./2012.gada sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā nepārspētais francūzis Martēns Furkads, kurš slēpoja divus soda apļus un finišu sasniedza pēc 24 minūtēm un 2,0 sekundēm. Trijniekā iekļuva arī uzvarētājam 51,6 sekundes zaudējušais vācietis Arnds Peifers un norvēģu veterāns Ole Einars Bjerndālens, kurš no Furkada atpalika 55,2 sekundes.

Rezultāti ugunslīnijās vējainos apstākļos bija pieticīgāki nekā citkārt, un šaušanā stāvus tikai divi dalībnieki iztika bez soda apļu mērošanas. Latvijas biatlonisti Roberts Slotiņš un Daumants Lūsa ierindojās attiecīgi 89. un 101. vietā 103 finišējušo dalībnieku konkurencē. Gan Slotiņš, gan Lūsa nopelnīja piecus soda apļus.

Rastorgujevs pirmajā šaušanā guļus netrāpīja vienā mērķī un saglabāja izredzes uz augstu vietu. Taču vējainajā šautuvē stāvus visas piecas lodes lidoja garām mērķim, un cerības konkurēt ar spēcīgākajiem bija zudušas. Finišā Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 5,9 sekundes.

Vēlāk sestdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Baiba Bendika, ieguva 61.vietu. Vienu kļūdu šaušanā pieļāvusī Latvijas biatloniste finišā no uzvarētājas čehietes Gabrielas Soukalovas atpalika divas minūtes un 23,2 sekundes.

Rastorgujevs Pasaules kausa posma pirmajās individuālajās sacensībās nepiedalījās piesardzības dēļ, lai neradītu veselības problēmas. Posma noslēgumā svētdien vēl būs sacensības iedzīšanā, kur varēs startēt arī Rastorgujevs.

Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā pāru sacensībās Rastorgujevs un Bendika pagājušo svētdien izcīnīja 8.vietu.