Biatlonistam Rastorgujevam mazliet pietrūkst līdz desmitniekam iedzīšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Andrejs Rastorgujevs sestdien Vācijā bija tuvu iekļūšanai desmitniekā Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, tomēr Latvijas biatlona līderim trīs soda apļi liedza Rūpoldingā pakāpties augstāk par 12.vietu, informēja organizatori. Labāko ducī Rastorgujevs iekļuva sezonā pirmoreiz.

(papildināts ar Andreja Rastorgujeva iekļaušanu distancē ar masu startu)
Uzvarēja no sestās pozīcijas startējušais austrietis Simons Eders, kurš ar vienu kļūdu šaušanā finišu sasniedza pēc 33 minūtēm un 19,1 sekundes. Pasaules kausa pašreizējais īpašnieks francūzis Martēns Furkads veica divus soda apļus un uzvarētājam zaudēja 4,2 sekundes, bet par 0,9 sekundēm apsteidza trešo vietu ieguvušo Čehijas biatlonistu Mihalu Šlezingru.

Rastorgujevs pēc dienu iepriekš sprintā iegūtās 14.vietas startēja vienu minūti aiz līdera norvēģa Johanesa Tingnesa Boe, kurš finišā bija ceturtais. No pirmā desmitnieka Rastorgujevu šķīra 6,8 sekundes, bet Ederam viņš zaudēja 59,5 sekundes.

Perfekta šaušana Rastorgujevam izdevās otrajā ugunslīnijā, pēc kuras viņš pakāpās uz 10.vietu. Savukārt pārējās trijās šautuvēs Latvijas sportists trāpīja četros no pieciem mērķiem. Pēc pēdējās šaušanas Rastorgujevs bija 15.pozīcijā, toties atlikušajā distances daļā slēpoja gana ātri, lai finišētu labāko ducī.

Vēlāk sestdien sacensības iedzīšanā sievietēm uzvarēja vāciete Laura Dālmeijere, bet Baiba Bendika pēc 63.vietas sprintā dalībnieču vidū neiekļuva. Posmā noslēgumā svētdien gan vīriešiem, gan sievietēm būs sacensības ar kopēju startu, kur startēs arī Rastorgujevs.