Zaudējums liedz U-18 izlases basketbolistiem sasniegt Eiropas čempionāta pusfinālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas U-18 izlases basketbolisti piektdien ar 53:78 ceturtdaļfinālā zaudēja mājiniekiem turkiem un šķīrās no izredzēm izcīnīt godalgas Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlase vēl var pacīnīties par ceļazīmi uz U-19 pasaules čempionātu.

Cīņā par vietu pusfinālā Latvijai 14 punktus guva Dāvis Čīma, bet 12 punktus nodrošināja Rinalds Mālmanis. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Furkans Korkmazs.

Latvijas izlasei neizdevās apturēt pretinieku garos spēlētājus un otrajā puslaikā Turcijas pārākums bija pārliecinošs. Latvieši pirmajā ceturtdaļā dažbrīd izvirzījās vadībā, un puslaika izskaņā vēl neļāva pretiniekiem atrauties vairāk par deviņiem punktiem (39:30). Taču otrajā puslaikā turki arvien vairāk nostiprinājās vadībā un trīs minūtes pirms spēles beigām bija priekšā ar 26 punktiem (76:50).

Galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītā Latvijas izlase iegūs ceļazīmi uz U-19 pasaules čempionātu, ja uzvarēs pusfinālā par 5.vietu, kur Latvijas jauniešu pretinieki sestdien būs spāņi.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas jaunieši zaudēja Itālijas vienaudžiem (55:72), toties uzvarēja Poliju (72:68) un Beļģiju (63:52), kā arī otrajā grupas kārtā pārspēja Lietuvu (78:76) un Franciju (63:59), bet zaudēja Horvātijai (72:92). Eiropas U-18 čempionāts Konjā noslēgsies svētdien.