U-18 izlase pēc zaudējuma Turcijai vēl netiek EČ ceturtdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas U-18 izlases basketbolisti otrdien Liepājā ar 62:64 zaudēja Turcijas vienaudžiem Eiropas čempionāta (EČ) otrās grupu kārtas spēlē un vēl nenodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Iekļūšanai izslēgšanas spēlēs laukuma saimniekiem trešdien jāpārspēj grupas vājāko komandu Angliju.

Pret grupas līderi Turciju Andžejs Pasečņiks guva 24 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, savukārt Kristaps Porziņģis izcēlās ar 13 punktiem un 12 savāktām bumbām pie groziem.

Trīs minūtes pirms cīņas beigām Latvija bija vadībā ar sešiem punktiem (59:53), taču uzvarētāja noteikšanā izšķiroša bija pēdējā minūte. Tās sākumā turki nodrošināja divu punktu pārsvaru (61:59), vēlāk realizēja arī trīs soda metienus, bet Latvijas izlase spēja atbildēt tikai ar Pasečņika trīspunktu metienu pašā cīņas izskaņā.

Pirmo ceturtdaļu Latvijas basketbolisti pabeidza ar septiņu punktu pārsvaru (20:13), taču Turcijas izlase spēja saasināt cīņas gaitu, un pirmā puslaika turpinājumā vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Laukuma saimnieki lūzumu nepieļāva un noturējās vadībā līdz trešās ceturtdaļas beigām, kad Turcijas basketbolisti panāca izlīdzinājumu (47:47), bet pēc pēdējā pārtraukuma izvirzījās vadībā (49:47).

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlases rēķinā ir divas uzvaras četrās spēlēs. Līdz šim vienīgo zaudējumu Latvijas izlase cieta pirmajā grupu kārtā pret itāliešiem (69:70). Turnīra otrajā kārtā, kas spēcīgākajām komandām notiek Liepājā un Ventspilī, cīņu par vietu ceturtdaļfinālos turpina 12 komandas, kas sadalītas divās grupās. Izslēgšanas spēles čempionātā risināsies Rīgā līdz 28.jūlijam, izspēlējot visas vietas.

Eiropas U-18 čempionātos Latvijas komandas līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007. un 2010. gadā.