U-18 basketbolisti ar smagu zaudējumu sāk Eiropas čempionāta otro grupu kārtu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas U-18 izlases basketbolisti pirmdien Grieķijā ar 62:91 zaudēja Francijas vienaudžiem Eiropas čempionāta otrās grupu kārtas startā, informēja rīkotāji. Neveiksme Latvijas jauniešiem Volosā sarežģīja izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, taču cerības vēl saglabāja.

Rezultativitātes līderis Latvijas izlasē ar 16 punktiem bija Verners Kohs, bet pa deviņiem punktiem iekrāja Zigmārs Raimo un Eduards Hāzners.

Latvieši mačā ne reizi nebija vadībā un pretinieki minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām jau nodrošināja vadību ar 25 punktiem (71:46). Pēdējā ceturksnī Francijas pārsvars pārsniedza jau 30 punktu.

Otrajā grupu kārtā Latvijai vēl atlikušas spēles otrdien pret Čehiju un trešdien pret Spāniju. Ja sešu komandu grupā neizdosies iekļūt labāko četriniekā un sasniegt ceturtdaļfinālu, cīņu būs jāturpina par 9.vietu.

Pirmajā grupas kārtā Latvijas izlase uzvarēja Melnkalni (70:61), bet zaudēja Serbijai (64:67) un Vācijas vienaudžiem (76:84), kas liedza nopelnīt punktus otrās grupu kārtas ieskaitē. Grupas trīs labākās komandas iekļuva otrajā kārtā, kur pretendē uz ceturtdaļfinālu.

Eiropas čempionāta medaļnieki kļūs zināmi svētdien. Latvijas jaunieši 2007. un 2010.gadā Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.