Latvijas kadetes cieš sagrāvi pret Krieviju Eiropas čempionātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas U-16 izlases kadetes piektdien Varnā, Bulgārijā, ar 39:90 kapitulēja Krievijas basketbolistēm Eiropas čempionāta grupas kārtā, informēja rīkotāji. Grupā Latvijai pirms pēdējās spēles ir pa uzvarai un zaudējumam.

Spēlē pret Krieviju zaudētājām rezultatīvākā bija Digna Strautmane, kura guva 14 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Latvijas izlase tikai pirmajā ceturtdaļā spēja izrādīt krievietēm puslīdz līdzvērtīgu pretestību, pārtraukumā dodoties ar astoņu punktu deficītu (15:23). Taču nākamajās divās ceturtdaļās Latvijas spēlētājas guva tikai sešus punktus, savukārt Krievijas izlase turpināja rezultatīvi uzbrukt, un līdz pēdējam pārtraukumam panāca 71:21.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē grupā galvenā trenera Aināra Čukstes vadītās Latvijas basketbolistes pārspēja Zviedriju (65:56), bet sestdien vēl spēlēs pret Turciju. Otrajā grupu kārtā iekļūs katras grupas trīs spēcīgākās komandas, savukārt turnīrā atlikušās četras vienības turpinās cīņu par 13. līdz 16.vietu. Četru pirmo vietu ieguvējas iegūs ceļazīmes uz U-17 pasaules čempionātu.