Latvijas basketbolisti notur uzvaru pār Somiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas basketbola izlase trešdien ar 90:84 Helsinkos uzvarēja Somiju pēdējā oficiālajā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra, informēja organizatori. Abas komandas ceturtdien tiksies atkārtoti treniņspēles režīmā.

Viesi cīņas sākumā nonāca zaudētājos, bet vadību spēja pārņemt rezultatīvi aizvadītajā trešajā ceturtdaļā. Latvijas izlase turpinājumā kontrolēja notikumu gaitu, tomēr neliels atslābums pēdējās minūtēs ļāva somiem 12 sekundes pirms beigām pietuvoties līdz diviem punktiem (84:86).

Uzvarētājiem 16 punktus guva Mareks Mejeris, bet pa 14 punktiem nodrošināja Rolands Freimanis un Kaspars Bērziņš.

Neveiksmīgi aizvadītā cīņas sākumā Latvijas basketbolisti darbojās lēni un uzbrukumos neprecīzi, ļaujot mājiniekiem iegūt 12:4 pārsvaru. Lai gan Latvijas izlase ātri samazināja iztrūkumu līdz četriem punktiem, laukuma saimnieki turējās vadībā un puslaika pēdējā minūtē panāca 10 punktu pārsvaru (39:29). Taču rezultatīvas puslaika beigas un Riharda Kuksika trīspunktnieks palīdzēja Latvijas izlasei pirms garā pārtraukuma pietuvoties līdz četriem punktiem (37:41).

Latvijas izlase efektīvi sāka otro puslaiku, noturot pretiniekus aizsardzībā un pārņemot spēles grožus. Divreiz pēc kārtas cīņā pie groza trīspunktu gājienus izkārtoja Kaspars Bērziņš, kas ļāva Latvijai panākt izlīdzinājumu un izvirzīties vadībā ar 50:47. Somija vairs nespēja viegli tikt pie punktiem, un pēdējā pārtraukumā viesi bija vadībā ar astoņiem punktiem (68:60). Beigu ceturtdaļā Latvijas basketbolisti bija situācijas noteicēji, nosargājot uzvaru.

Pēc atgriešanās Rīgā Latvijas izlase turpinās treniņus, bet 12 spēlētājus dalībai EČ finālturnīrā Slovēnijā galvenais treneris Ainars Bagatskis gatavojas nosaukt svētdien pēc pēdējā treniņa. Somijā Bagatska rīcībā ir visi 13 izlases kandidāti. Treneris iepriekš pauda pārliecību, ka arī otrā spēle pret Somiju būs abām komandām noderīga, lai gan risināsies treniņcīņas režīmā. Startam EČ finālturnīrā gatavojas arī Somijas valstsvienība.

Bagatskis abās spēlēs pret Somiju plāno sagatavot komandu pirmajai cīņai EČ finālturnīrā pret Bosniju un Hercegovinu. EČ finālturnīrā Slovēnijā, kur no 4. līdz 22.septembrim startēs 24 valstsvienības, Latvija grupu kārtā Jeseņicē spēlēs pret Bosnijas/Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas izlasēm.