Latvija sīvā cīņā piekāpjas Zviedrijas izlasei ar rezultātu 3:5

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas hokeja izlase parādīja savu raksturu un cīņassparu spēlē pret vairākkārtējiem Pasaules čempioniem un Olimpiskā zelta ieguvējiem Zviedrijas izlasi. Rezultats gan par labu zviedriem 3:5. Vārtus Latvijas izlases labā guva Lauris Dārziņš, Jānis Sprukts un Zemgus Girgensons. Zviedru labā - Patriks Berglunds, Ēriks Karlsons, Dāniels Alfredsons, Džimijs Ēriksons un Aleksandrs Edlers.

Rit iesildīšanās. Līdz spēles sākumam 27 minūtes.

Olimpiskie debitanti Kristers Gudļevskis un Koba Jass sparīgi iesildās, Armands Bērziņš ar plecu pārbauda bortu un aizsargstiklu izturību.

Mūsējie šovakar atkal tumši sarkanajās formās. Cerams, tās nesīs veiksmi un izdošanos!

Trešajā maiņā šovakar centrā Indrašis, malās Cipulis un Ķēniņš. Ceturtais trijnieks: Pavlovs-Bērziņš-Jass. Pārējais bez izmaiņām.

Laukumā izslido tiesneši un abu komandu spēlētāji. Mača sākums jau pēc divām minūtēm.

Iemetiens laukuma centrā. Mūsējiem spēli uzsāk Girgensona trio ar aizsargiem Artūru Kuldu un Oskaru Bārtuli.

Debiju uz olimpiskā ledus piedzīvo arī Ralfs Freibergs. Laukumā jau otrajā minūtē pārī ar Krišjāni Rēdlihu.

Bīstams uzbrukums zviedru izpildījumā. No pustālas distances izdarīts metiens Gudļevskim problēmas nesagādā.

Pirmās trešdaļas vidū metienu attiecība 6:1 skandināvu labā..

Latvija izveido bīstamu pretuzbrukumu divatā pret vienu pretspēlētāju, taču noslēdzošā piespēle adresātu nesasniedz.

Izskatās, ka zviedri cīņas sākumā spēlē, izmantojot aptuveni 60% spēku un piepūli. Tas nāk par labu Latvijai - rezultatīvi sākot spēli, varam cerēt uz ko patīkamu tās noslēgumā.

Spēlēts 11:04. Gudļevskis tvēris jau 8 metienus!

Pirmais noraidījums šajā spēlē. Uz sodīto soliņa dodas Artūrs Kulda.

Artūrs neatļauti kavēja Zviedrijas Elites līgas kluba Šellefteo uzbrucēju Džimiju Ēriksonu. Mazākumā esam aktīvi, Girgensons pat vienatnē izlaužas līdz sāncenšu aizsardzības zonai. Mazākuma pēdējo minūti zviedri pavada mūsu zonā un aktīvi apdraud vārtus, taču nesekmīgi.

Esam pilnā sastāvā. Mūsu 4.maiņa izveido bīstamu uzbrukumu, taču pretuzbrukumā noteikumus atkal pārkāpj sarkanbaltsarkanie - Krišjānim Rēdliham 2 minūtes par klupināšanu.

Šis pārkāpums izrādās liktenīgs - zviedri gūst savus pirmos vārtus. To autors Patriks Berglunds.

Nikolasam Hjalmarsonam pēc metiena no zilās līnijas lūzt nūja, metiens nav bīstams.

Metienu attiecība 3:12. Savu otro vairākumu Zviedrija izmantoja 21 sekundē.

Interneta problēmu dēļ novēloti ziņoju par vārtu guvumu: lieliska piespēle Sprukta izpildījumā Dārziņam, kurš elegantā stilā apspēlē Henriku Lundkvistu 1pret1. Arī rezultāts kļūst 1:1.

Dārziņa vārtu guvumā rezultatīvas piespēles Kristapam Sotniekam un Jānim Spruktam. Izlīdzinājums panākts 1:12 pirms trešdaļas beigām.

Iemetiens laukuma centrā un mačs atsākas!

Noraidījums Zviedrijas izlasē. Par klupināšanu uz 2 minūtēm noraidīts kapteinis Niklass Kronvals. Mūsējiem pirmais vairākums šajā mačā.

Latvijas izvirzās vadībā ar 2:1! Precīzs Jānis Sprukts!

Spruktam jau otrie vārti. Otrā piespēle Olimpiādē arī Krišam Rēdliham. Karsumam pirmais rezultativitātes punkts.

Diemžēl atkal noraidījums mūsējiem. Ronalds Ķēniņš neatļauti turējis pretinieku ar nūju.

Zaudējam vārtus mazākumā. Netverams one-timer (neapturot ripu) metiens vārtu devītniekā Erika Karlsona izpildījumā.

Mūsējie dodas pretuzbrukumā trijatā pret diviem aizsargiem, Lundkvists aptur ripu, taču zviedriem vēl viens noraidījums!

Vairākumā mums jau tradicionāli Sprukta trio+Karsums aizsarga pozīcijā un Krišs Rēdlihs.

Zviedrija spēlē pilnā sastāvā.

Pretinieku zonā ieslido Ķēniņš un izdara metienu pa vārtiem.

Metienos jau vairs tikai minimāls pārsvars Zviedrijai - 11:13.

Mums vēl viena izdevība spēlēt vairākumā. Par Mārtiņa Cipuļa neatļautu turēšanu noraidīts Markuss Krugers.

Zviedrija spēlē pilnā sastāvā un jau uzreiz dodas bīstamā pretuzbrukumā divatā pret vienu mūsu aizsargu. Gudļevskis spēlē precīzi.

Karsums pielieto precīzu un efektīgu spēka paņēmienu pret Karlsonu.

Uz sodīto spēlētāju soliņa dodas Arvīds Reķis.

Zviedriem ļoti blāvs mazākums, ar mokām nostājas mūsu zonā, taču 9 sekundes līdz Reķa laikam atgriezties uz ledus Gudļevski trešo reizi pārspēj Daniels Alfredsons.

Un vēl viens noraidījums mūsējiem. Tiesnešuprāt, pretinieku zonā noteikumus pārkāpis Koba Jass.

.Diemžēl 2 sekundes līdz Jasa laikam kāpt atpakaļ uz ledus vārtus gūst Dzimijs Eriksons - 2:4.

Tiesneši šodien ražīgi strādā. Uz soliņa dodas zviedrs Aleksandrs Stīns. Skan trešdaļas beigu sirēna, pēdējo mača nogriezni sāksim vairākumā.

Otrajā trešdaļā zviedriem par vienu noraidījumu vairāk kā mums, taču atsevišķi šo cīņas nogriezni zaudējām ar 1:3...

Iemetienā trešdaļas sākumā zaudējam, taču iegūstam ripu un varam spēlēt vairākumā.

Vārti!!! Girgensons vārtu priekšā izdara metienu no neērtās un pārspēj Lundkvistu. Piespēle citam debitantam Ralfam Freibergam!

Rezultatīva piespēle Girgensona vārtos arī Daugaviņam.

Šo trešdaļu spēlējam kompakti un mobili, ar asiem pretuzbrukumiem.

Divas reizes komandu no vārtu zaudējuma glābj Gudļevskis. Mūsējie uz ilgāku laiku iespiež sāncenšus viņu zonā.

Līdz trešdaļas beigām mazāk kā 10 minūtes.

Lielisku iespēju ar ripu nonācis vienatnē vārtu priekšā neizmanto Mārtiņš Karsums. Pūlis noelšas...

Neiemet tu, iemet tev! Zviedri gūst savus piektos vārtus.

Hallē tikai 3709 skatītāji...

Izlaižam pretinieku vienatnē pret Kristeru, vārtsargs atkal glābj komandu!

Daugaviņa skaists solo gājiens apspēlējot divus pretiniekus. Līdz metienam Kaspars gan nenonāk.

Noraidījums Zviedrijas izlasē. Mums viena no pēdējām iespējām glābt spēli.

Dārziņam un zviedram abpusējs noraidījums par rupjību.

Nākamo spēli Olimpiskajā turnīrā Latvijas izlase aizvadīs 18. februārī. Pretnieks noskaidrosies pēc svētdien aizvadītajiem mačiem.