Rogaineri pārved no Katalonijas divas pasaules čempionāta sudraba medaļas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Olimpiete Anita Liepiņa jauktajā komandā ar Valteru Kaminski jūlija pēdējā nedēļas nogalē izcīnīja sudraba medaļu 16. pasaules rogaininga čempionātā (PČ), kas risinājās Spānijā. Vēl vienu otro vietu šajā orientēšanās sporta veidā izcīnīja titulētā Alīda Ābola pārī ar Rolandu Laveiķi. Aizvadītā tveicīgā nedēļas nogale bija notikumiem bagāta arī riteņbraucējiem un Vilkaču maratonam, kas trešajā norises reizē tika pie trešā uzvarētāja.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Ap 900 rogaineru negaisa laikā sāk 24 stundu PČ rogainingā

Starp 378 komandām, kas 27.-28. jūlijā Spānijas karalistes provincē Katalonijā 24 stundas mērojās spēkiem PČ, Latvija tika pārstāvēta ar 39 vienībām vīriešu, sieviešu un jauktajā ieskaitē dažādās vecumgrupās. Pirms diviem gadiem pašu mājās Rāznas apkārtnes mežos izdevās visus ārvalstu viesus atstāt ārpus goda pjedestāla absolūtajā vērtējumā.  Bet kalniem bagātajā Katalonijā iepriekšējie pasaules čempioni Jānis Krūmiņš un Andris Ansabergs komandā “TBA Straight Forward” sasniedza 400 punktu robežu, par trīs punktu tiesu paliekot uzreiz aiz godalgotā trijnieka un jaunajiem čempioniem zaudējot 14 punktus. Ansabergam šis bija nākamais nozīmīgais starts nedēļu pēc izcīnītā Eiropas čempiona titula piedzīvojumu sportā ar komandu “Red Fox”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Iepriekšējais rogaininga vicečempions Zigmunds Bībers palicis bez “Laid mums tur laimē diet” komandas biedra Andra Ronimoisa, Katalonijā startēja kopā Albertu Jasānu un savāca 382 punktus, ierindojoties 8. vietā.

Abu dzimumu jauktajā ieskaitē ar 319 punktiem sudraba medaļai pietika trīs olimpisko spēļu dalībniecei un bijušai soļotājai Anitai Liepiņai, kura startēja veterānu komandā “2 Samarretes Humides” kopā ar vienu no Latvijas rogaininga kustības kvēlākajiem aktīvistiem Valteru Kaminski. Tādējādi abu tandēms apliecināja pirms pusotra mēneša Inčukalnā veiktās iestrādnes Latvijas čempionātā (LČ), kur arī tika izcīnīta uzvara savā vecumgrupā virs 40 gadiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Diennakts laikā savācot trīs punktus mazāk, trīs vietas zemāk rezultātu tabulā ieņēma komanda “Isostar Latvia” ar orientēšanās un taku skriešanas izlases pārstāvi Iritu Puķīti un bijušo pasaules čempionu taku orientēšanās sportā Guntaru Manku. Medaļa tika zaudēta plānošanas kļūdās, pēc sacensībām portālam LSM.lv atzina Mankus, atzīmējot, ka stāvajos kāpumos savāktie 6000 augstummetri neesot devuši rezultātu, jo

pēc tam nācies atteikties no vērtīgas deviņu punktu atzīmes un vēlāk pie finiša laiku tērēt vien pāris punktu “salasīšanai” pēc diennaktī pieveiktiem nepilniem simts kilometriem.

Šajā veterānu vecumgrupā uzvaras laurus plūca rogaininga dzimtenes Austrālijas pārstāvji Džūlija Kvinna un Deivids Baldvins (349 punkti), kuriem 60 punktus zaudēja Ilze Lapiņa un Aigars Actiņš jauktajā komandā “Easy” (288 punkti), tiekot vien pie 7. vietas, kaut 24 stundās pieveica aptuveni tikpat augstummetrus un vien trīs kilometrus mazāk.

“Tā tomēr ir plānošanas pieredze kalnos. Laikam jau mēs ar šo uzdevumu galā netikām,” LSM.lv atzina pieredzējusī Ilze Lapiņa.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pieciniekā ar 275 punktiem tika labākā Latvijas sieviešu komanda “Ozona Unda”. Iepriekšējā PČ pašu mājās sudrabu izcīnījušajām Aivai Jakovelai un Mārai Leitānei šoreiz piepulcējās Alda Bražūne, kura citas komanda sastāvā Inčukalnā triumfēja LČ, taču trijotnei līdz pjedestālam pietrūka 22 punkti.

Neatkarīgajai Latvijai pirmās PČ medaļas orientēšanās sportā 2012. un 2013. gadā sarūpēja Edgars Bertuks, taču viņš nebija pirmais medaļotais latvietis šajā sporta veidā. 1989. gadā bronzu garajā distancē izcīnīja Alīda Ābola, kura

superveterānu grupā virs 55 gadiem nule startēja arī PČ rogainingā un kopā ar Rolandu Laveiķi komandā “Carnikava-Līvāni” izcīnīja sudraba medaļas ar 250 punktiem, savācot par sešiem punktiem mazāk nekā uzvarētāji.

Šajā superveterānu vecumgrupā divus punktus no goda pjedestāla palika komanda "Līvāni" ar Gundegu Jurjāni, Jāni Turku un Vari Peisenieku, kuri ar 234 punktiem ierindojās 4. vietā. Desmitniekā tika arī Silvija un Māris Penkuļi (213 punkti un 7. vieta), kā arī Velga Buša un Uldis Pekuss (211 punkti un 9. vieta). Ultravetrānos virs 65 gadiem 5. vietu ar 160 punktiem izcīnīja Gunta Lebedoka un Jānis Eglītis, kuri startēja ar komandas nosaukumu “Avet”, kas tulkojumā no katalāņu valodas norāda uz viena no dalībnieka uzvārdiem un nozīmē “egle”.

Nākamgad PČ 24 stundu klasikā risināsies augusta pirmajos datumos ASV rietumos Sierra Nevada kalnos. Tikmēr Latvijā vēl šogad rogaininga sacensību rīkotāji vismaz 10 reizes aicinās dalībniekus uz īsākiem kontrolpunktu meklēšanas mirkļiem. Arī šajās brīvdienās šī sporta veida cienītāji tiksies Bauskas pusē un varēs paši plānot maršrutus, lai savāktu pēc iespējas lielāku punktu summu 6, 4 vai 2 stundās. Alternatīva būs Rūjienas pilsētas svētku trīs stundu rogainings.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aizvadītajās brīvdienās Katalonijas administratīvajā centrā Barselonā ar divriteņiem no Vīnes ieradās arī abi Latvijas pārstāvji Mārcis Martinsons un Andis Āboltiņš, kuri tādējādi noslēdza “Three Peaks Bike Ride”, astoņās dienās nobraucot vairāk par 2000 kilometriem un pieveicot aptuveni 20 000 augstummetrus, jo nedēļu ilgajā ceļā bija jāapmeklē trīs kalnu pārejas Itālijas Alpos un Andoras Pirenejos.

Arī riteņbraucēja Laura Garā atrodas Spānijā un finišējusi 7000 kilometru piedzīvojumu “NorthCape-Tarifa”, kas nozīmē, ka ir pieveikts ceļš no Eiropas ziemeļiem līdz dienvidiem, izcīnot otro vietu dāmu konkurencē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Tikmēr Zane Jakobsone ir uzsākusi 4000 kilometru “Transcontinental Race”, ceļā no Bulgārijas uz Franciju pēc četrām dienām veikusi vairāk nekā ceturtdaļu distances un jūlija pēdējā dienā atrodas Serbijas vidienē.

Latvijā 42 stundu MTB izaicinājumā “Velorealitāte” metās 171 riteņbraucēji, no kuriem 21 bija daiļa dzimuma pārstāves. Apmeklējot četrus obligātos kontrolpunktus un plānojot paši savu maršrutu, aptuveni 330 kilometrus maršrutā Liepāja-Rīga visātrāk nobrauca pērnā gada uzvarētāji Kaspars Skinčs un Kaspars Garda, kā arī Juris Skrebels, ceļā pavadot 12 stundas un 34 minūtes. Ātrākās dāmas bija Zanda Rutkovska un Lauma Čerņevska, kuras uz velosipēdiem pavadīja 20 stundas un 58 minūtes. Pārdzīvojot karstumu un nakts lietusgāzi, divās dienās līdz finišam tika 128 vīri un 14 sievietes.

Kamēr noslēdzošie tuvojās finišam, daži paspēja finišēt pietiekami laicīgi, lai spētu šīs sacensības apvienot ar Smiltenes MTB, kur uzvarēja olimpietis un nu jau liepājnieks Oskars Muižnieks.

17. augustā būs vēl viena iespēja ilgāku laiku pamīt pedāļus, jo Cēsu pusē risināsies 24 un 6 stundu velofestivāls.

Nedēļas nogalē, kad nenotiek masveidīgi skriešanas pasākumi, uzmanību piesaista mazākas nozīmes sacensības. Ultramaratonists Pēteris Cābulis triumfēja 7. Mispo apvidus maratonā Igaunijas Pērnavas apriņķī, 42,195 kilometru distancē (3:16:06) pārspējot visus 26 konkurentus, ieskaitot piektajā vietā palikušo Valdi Ņilovu (3:34:36) un vēl divus savus tautiešus.

Tikmēr pēc ceļošanas noteikumu atvieglojumu pieņemšanas no Liepājas uz Kaļiņingradu bija devušies vairāki skrējēji, starp kuriem labākās sekmes bija Kasparam Tūbelim, ierindojoties otrajā vietā visai netipiskajā 20 kilometru skrējienā (1:23:49). Piekto vietu nepilna simta dalībnieku konkurencē ieņēma Ruslans Šulga (1:30:30).

Latvijā trešo reizi risinājās skarbais Vilkaču maratons, kura rīkotāji 13 apļos piedāvāja aptuveni 2000 augstummetrus. No 66 dalībniekiem 7 stundu kontrollaikā spēja iekļauties vien 20 taku skrējēji. Uzkarsušajās meža takās čempiona titulu centās atgūt pirmais uzvarētājs Dainis Limanāns, taču viņam nācās piekāpties izlases skrējējam Jānim Kūmam (5:03:45), kuram neizdevās 42,195 kilometru skrējienu pabeigt ātrāk par piecām stundām. Otro gadu pēc kārtas ieņemot otro pozīciju, Limanānam (5:18:26) izdevās pārspēt citu izlases pārstāvi Artūru Vadzi (5:24:06), kurš bija atgriezies no uzkāpšanas Elbrusa virsotnē. Tikmēr pērn trešo vietu izcīnījušais Roberts Sukonovs, šoreiz samierinājās ar ceturto vietu (5:30:13).

Tādējādi diviem pirmajiem uzvarētājiem Dainim Limanānam un Didzim Glušņevam, kurš šoreiz skrējienu vēroja no malas, pievienojās Jānis Kūms.

Ātrākā sieviete bija debitante Santa Žukovska (6:21:23), bez kuras finišu spēja sasniegt vēl Māra Braslava (6:52:46) un Guna Sprūde (6:54:16).

Šajās brīvdienās taku skrējēji mērosies spēkiem Cēsu “Eco Trail”, kur pamatdistance būs 80 kilometru gara, kamēr satelītdistances – 50, 26 un 7 kilometru garas. Skrējiena rīkotāji pirmos sacensību kilometrus piecos no rīta sola pa upes gultni, kas varētu ieviest korekcijas dalībnieku skriešanas plānos.

Savukārt triatlonisti pārbaudīs sevi otrajā “Ironman Tallinn”, kur startēs arī 2016. gada Latvijas čempions maratonā Anatolijs Macuks. Nākamajās brīvdienās Austrijas Alpos 166 kilometrus un 9800 augstummetrus mēģinās pieveikt Rīgas-Valmieras trases rekordiste Diāna Džaviza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti