Latvijas hokeja izlase ar vienu vārtu starpību zaudē arī Norvēģijā

Latvijas hokeja izlase piektdien Norvēģijā ar 1:2 zaudēja mājinieku valstsvienībai un ceturto neveiksmi piecās pārbaudes spēlēs cieta ar vienu vārtu deficītu, liecina organizatoru informācija. Abas komandas, kas gatavojas pasaules čempionātam, sestdien turpat Bergenā plkst. 17 pēc Latvijas laika tiksies vēlreiz.

Vienīgos vārtus Latvijai guva Krišjānis Rēdlihs, kurš otrajā trešdaļā atjaunoja neizšķirtu. Viņu atzina arī par labāko viesu sastāvā.

Latvijas hokejisti pārliecinošāk darbojās otrajā periodā pēc gūtajiem vārtiem, tomēr pēc pārtraukuma mājinieki spēja noslāpēt pretinieku centienus. Piecās aizvadītajās pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti ir guvuši tikai četrus vārtus.

Zaudētājos Latvijas izlase nonāca jau pirmajā minūtē, kad pajukums aizsardzībā ļāva Andreasam Martinenam brīvi tikt pie ripas vārtu priekšā un pārspēt Edgaru Masaļski. Viesiem labākā iespēja bija Rodrigo Ābolam, kam no tuvas distances neizdevās pārmest ripu pār norvēģu vārtsarga Larsa Voldena kājsargu. Taču vairāk un bīstamāk uzbruka laukuma saimnieki, sagādājot iespējas Masaļskim rādīt savu meistarību.

Pēc pārtraukuma norvēģu uzbrukumi kļuva vēl bīstamāki, un mājinieki neiemeta gandrīz tukšos vārtos, trāpīja pa vārtu stabiņu un nerealizēja izgājienu vienam pret vienu ar Masaļski. Savukārt Latvijas izlase līdz otrā perioda vidum panāca neizšķirtu, realizējot skaitlisko pārsvaru, kad ripa pēc Krišjāņa Rēdliha tāla metiena cauri burzmai atrada ceļu Voldena vārtos. Trešdaļas turpinājumā spēku samērs izlīdzinājās un vairāk jau uzbruka viesi.

Vēlreiz iedzinējos Latvija nonāca 12 minūtes pirms mača beigām, kad nenosargāja savu vārtu priekšu un Jonass Djupviks Levli panāca 2:1. Asu uzbrukumu veidošanā Latvijas hokejistiem nesekmējās un norvēģi noturēja minimālo pārsvaru.

Daudzu Latvijas līdzjutēju klātienē vērotajā spēlē debija valstsvienībā bija 20 gadu vecajam uzbrucējam Ņikitam Jevpalovam. Savukārt savainojuma dēļ spēli nepabeidza uzbrucējs Gints Meija.

Uz Norvēģiju Latvijas izlase aizceļoja 26 hokejistu sastāvā ar trim vārtsargiem, astoņiem aizsargiem un 15 uzbrucējiem. Galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis pirms došanās ceļā atzina, ka Norvēģijā komanda par 90 procentiem būs sastāvā, kas vēlāk spēlēs pasaules čempionātā. Lielas izmaiņas vai papildinājumus sastāvā Beļavskis vairs neplāno.

Iepriekšējās četrās pārbaudes spēlēs Latvijas hokejisti Baltkrievijā pret mājiniekiem pa reizei zaudēja (1:2) un uzvarēja (1:0), bet mājās divreiz cieta neveiksmi pret Franciju (1:2, 0:1). Pēdējās pārbaudes pirms došanās uz pasaules čempionātu Latvijas izlasei būs mājās pret Slovākiju 24. un 25.aprīlī. Spēles pret Norvēģiju tāpat kā jau aizvadītās cīņas pret Baltkrieviju un Franciju risinās Eiropas Izaicinājuma tūres ietvaros.

Pasaules čempionāts Čehijā notiks no 1. līdz 17.maijam. Latvijas izlase grupas kārtā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju. Otrā grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.