• Otrdiena, 2017. gada 28. marts
  • Vārda diena: Ginta, Gunda, Gunta
Rīgā +3°C, R vējš 4.9m/s

Finanšu ministrija piedāvā reformēt nekustamā īpašuma nodokļa sistēmu

Ieteikt šo rakstu

3 komentāri | Ekonomika

Finanšu ministrija (FM) sagatavojusi priekšlikumus nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) sistēmas reformai, lai samazinātu pēdējos gados strauji pieaugušos maksājumus.

Starp vairākiem piedāvājumiem FM kā pieņemamāko uz valdību virzīs priekšlikumu, kas paredz noteikt vai nu samazināto vai nulles likmi noteiktai mājokļa un zemes platībai par katru tajā deklarēto personu.

Par to, cik liela varētu būt vienai personai piemērojamā platība, kam pienāksies atvieglojums, vēl tiks spriests. Ministrijas ieskatā, tie varētu būt nedaudz vairāk kā 30 kvadrātmetri uz vienu cilvēku. Atlikušajai īpašuma platībai nodoklis būšot jāmaksā no pilnas likmes.

Šo priekšlikumu ministrija tuvāko nedēļu laikā virzīs izskatīšanai valdības sēdē.

Kā ziņots, sabiedrisko iniciatīvu platformā "manabalss.lv" pērn ap 12 tūkstoši iedzīvotāju pauda atbalstu ierosinājumam atcelt nekustamā īpašuma nodokli par vienīgo mājokli.

FM paziņoja, ka strādā pie nodokļa sistēmas reformas – izstrādāti kopumā seši dažādi reformu varianti. Tostarp piedāvāts lielāku slogu uzlikt biznesam, vienotu likmi dzīvojamiem īpašumiem vai sadalīt nodokli, nosakot fiksētu maksu visiem un papildu nodokli dārgajiem īpašumiem.

Komentāri (3)

truejabis

truejabis

nesaprotu, - bērni projām, dārzs iekopts, ko tad man - noplēst 75% mājas, pieņemt patvēruma meklētājus, pekelēties uz patversmi, vēl kāds variants, ja nevarēšu www.dailymail.co.uk jaunos nodokļus? Pensija bija tīri laba ap 1000 e, bet tā jau netiek līdzi dzīves dārdzībai, nodokļiem.

Milda

No kurienes njemti tie 30 m2 ? Videejais vienistabas dziivokliitis buus ap 40...nu tad vismaz videeja vienistabas dziivoklja lielumaa arii buutu tas minimums...dziivokljiem...Un liidziigi ar taam privaatmaajaam..videeji neliela maajinja buus ap tiem 100 m2...bet arii 120 m2 vi pat 150 m2 privaatmaja nebuus veel pils..veel taalu nebuus pils..un varbuut tur nevajadzeetu cilveekus tracinaat..Domaaju, ka mees ljoti labi saprotam kur un kaadas izskataas jau taas glaunaas pilis:) un tur arii buutu ko njemt tos nodokljus par luksusu...ieskaitot daargaas masiinas, lidmasiinas, helikopterus, jahtas utt..vai arii vinji maak paarsaukt savus daargos iipasumus par biblioteekaam, viesu namiem utt..un tad nemaksaa nemaz tik lielu nodokli kaa vajadzeetu?

Ezītis

No padomju laikiem. Tolaik gan tie 8kvadrāti bija minimums uz iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000