BK «Ventspils» ar zaudējumu Salonikos atvadās no cerībām Eiropas kausa izcīņā

BK "Ventspils" basketbolisti trešdien Grieķijā ar 62:76 zaudēja Saloniku PAOK izšķirošā spēlē Eiropas kausa izcīņā un šķīrās no izredzēm iekļūt turnīra nākamajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Lai saglabātu cerības līdz grupu kārtas pēdējai spēlei, Latvijas čempioniem bija nepieciešama uzvara.

Ventspils komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Dāvis Lejasmeiers, bet pa 10 punktiem iekrāja Akselis Vairogs un Mairs Četmens. Uzvarētājiem ar 15 punktiem rezultativitātes līderis bija Kevins Lengfords. Divas minūtes un 16 sekundes pirms spēles beigām BK "Ventspils" situācija vēl bija cerīga, jo deficīts saruka līdz sešiem punktiem (61:67), taču kļūdas galotnē liedza pacīnīties par uzvaru.

PAOK pirmajā ceturtdaļā neizdevās atrauties, tomēr divas minūtes pirms puslaika beigām laukuma saimnieki ieguva astoņu punktu pārsvaru (34:26). Savukārt ventspilniekiem veiksmīga darbība aizsardzībā palīdzēja līdz pārtraukumam sadeldēt deficītu līdz trim punktiem (31:34).

Cerīgs pavērsiens BK "Ventspils" izdevās pāris minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām, kad Vairogs bija rezultatīvs divos uzbrukumos pēc kārtas un viesi pārņēma vadību (45:43). Tomēr laukuma saimnieki ātri atguvās un pēc pēdējā ceturksnī nospēlētām nedaudz vairāk kā divām minūtēm jau bija priekšā ar astoņiem punktiem (55:47).

BK "Ventspils" basketbolisti vairākas reizes vēl spēja pietuvoties, taču pēc pāris viņu kļūdām mājinieki nedaudz vairāk kā trīs minūtes pirms spēles beigām panāca 12 punktu pārsvaru (67:55). Lai gan viesi spēja to samazināt uz pusi, Troja Bārnīsa divas kļūdas liedza cerības uz izglābšanos.

Vienu kārtu pirms grupas posma beigām Ventspils komanda ieņem piekto vietu grupā ar divām uzvarām, taču bez izredzēm iekļūt četriniekā.

Jau iepriekš izredzes tikt tālāk par pirmo grupu kārtu zaudēja Latvijas vicečempioni "VEF Rīga".

Eiropas kausa izcīņā 36 klubi ir sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, kas līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlē regulāro sezonu. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā tādējādi spēlēs 32 klubi, kas būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.