Ārpus ētera
Ansis Egle: EXPO - krimināls, sadzīve, slavenības un futbols

Jā - lai gan nekad nešķita, ka EXPO nāksies piedzīvot kriminālas situācijas - dzīve ievieš korekcijas. Fakts ir gauži vienkāršs - kādi ļaundari, saģērbušies par tehnisko personālu, izmantojot ne pārāk labi noslēdzamās avārijas izejas durvis trešajā stāvā - ielavījās Ungārijas paviljonā un nočiepa datorus un ko tik visu vēl ne. Pats aprunājos ar Ungārijas paviljona komisāru un viņš pastāstīja, ka zagļi tika operatīvi noķerti, mantas atgūtas un kārtība atgriezta. Taču tas viss nav tik vienkārši.

Filmas «Denkerka» apskats: Karš caur Nolana vīziju

Laikā, kad lielbudžeta kinopasaulē arvien nospiedošāk toni noteikt sāk neskaitāmas grāmatu un komiksu ekranizācijas, iepriekš veidotu filmu remake, pārlieku novēloti turpinājumi (vai tādi, kurus vēlās vien retais) un arvien pieaugošais franšīzu skaits, ikkatrs veikums, kas neiekļaujās šajos kritērijos, pieprasa uzmanību. Viens no retajiem Holivudas režisoriem, kura filmu oriģinalitāte, mākslinieciskā vērtība un kritiķu atzinība vainagojas un korelē arī ar komerciāliem panākumiem, ir Kristofers Nolans. 47 gadus vecā brita 10. pilnmetrāžas darbs "Denkerka" ir pirmā uz patiesiem notikumiem balstītā filma mākslinieka karjerā.

Video blogs: Ticējumi nestrādā un nekad nav strādājuši!

Šovasar piedzīvojam izteikti vēsu, bet Vidzemē un Latgalē arī lietainu laiku. Tādēļ interesanti, vai dabas zīmēs un ticējumu datumos iepriekš bija manāma šāda auksta vasara? Vienmēr esmu bijis skeptisks pret tautas ticējumu saistību ar realitāti, jo īpaši zīmīgo datumu pareģojumus. Latvijā laika apstākļiem nav izteikta cikliskuma, kas ļautu droši secināt - ja konkrētā dienā līst, tad līs vēl 49 dienas, vai ja kādā citā dienā spīd saule, tad Ziemassvētkos būs bargs sals. Tā nav un nekad nav bijis.

Vladimirs Ivanovs: Nežēlīgais Latvijas futbols - bauda drīzāk mazohistiem

Latvijas valstsvienība 130.vietā Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) rangā; pēc statusa profesionāli Latvijas klubi, kas patiesībā ir vistīrākie amatieri ar uzpūstām ambīcijām un Eirokausos elementāri zaudē Ziemeļīrijas un Islandes rukātājiem; valsts čempionu - Jūrmalas "Spartaks" - galvenais treneris pamet pēc pirmās spēles Čempionu līgā (un tas nevienu neizbrīna); pēdējā mēneša laikā uzreiz pieci (!) klubi diskvalificēti, tātad tiem liegts piedalīties sacensībās sarunātu spēļu dēļ jeb, kā šo sērgu diplomātiskāk dēvē, par manipulēšanu ar rezultātiem; skatītāju stadionos nav un nav bijis... Šādu Latvijas futbola bēru runu var turpināt vēl ilgi. Diemžēl sporta karalis Latvijā jau sen kļuvis par apsmieklu un izstumto.

Guntars Meluškāns: Aivars un Džordžs – kurš kuru?

Visi, kas zina Aivaru Lembergu, zina, ka viņam ir saspīlētas attiecības ar miljardieri Džordžu Sorosu. Viņa garo roku saltais pieskāriens jūtams teju visās likstās, kas piemeklē no amata pienākumiem atstādināto, smagos noziegumos apsūdzēto u.t.t. Ventspils pašvaldības vadītāju.

Ansis Egle: EXPO dzīve - sabiedriskais transports, ēšanas un apkalpošanas kultūra, viltus ziņas

Esot prom no mājām, nākas saskarties ar dažādām dzīves jomām. Tādējādi varu teikt, ka esmu ne tikai EXPO blogeris, bet arī sabiedriskā transporta, modes, ēdienu un citu sabiedrisko norišu blogeris Astanā. Jo tēmas, ar kurām nākas saskarties, tiešām pārklāj dažādas dzīves jomas, un par tām visām vēlos pastāstīt lasītājiem, kas alkst uzzināt vairāk, kā tad tas viss pa īstam ir.

Eva Johansone: Atbalsts jaunatnes NVO ne tikai vārdos

Pirms 10 gadiem Eiropu uzrunāju kā Latvijas Jaunatnes padomes prezidente, 22. jūlijā - kā Eirovīzijas gada kora pasākuma vadītāja. Apmests skaists desmitgades loks. Saprotu, cik daudz mani tomēr veidojusi nevalstisko organizāciju (NVO) vide.

Māris Rīmenis: Vimbldona – ar pārsteigumiem un kopumā veiksmīgi mūsējiem

Vimbldonas tenisa turnīrs beigsies šīs nedēļas nogalē, bet secinājumus par mūsu sportistu iespēto varam jau izdarīt. Tik tiešām, šis pasaules sportā senākais joprojām notiekošais turnīrs Latvijas tenisistiem ir izdevies. Trīs dalībnieki pieaugušo vienspēlēs, un visi tika tālāk par pirmo kārtu, vēlāk sasniedzot vai atkārtojot savus personiskos rekordus šajā turnīrā.

Uģis Lībietis: Terēza nav Mārgareta

Tas bija Austrumu partnerības samits Rīgā, kura laikā tā brīža Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons izmantoja iespēju, lai pirmo reizi informētu savus Eiropas Savienības (ES) un austrumu kaimiņvalstu līderus par plāniem sarīkot referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Toreiz arī man bija pirmā iespēja redzēt bijušo britu premjeru dzīvē, taču atmiņā vairāk palikusi viņa visai augstprātīgā attieksme pret žurnālistiem. Nu, ja neskaita visus iespējamos britu medijus un “kādu dāmu gaišajā blūzītē, pēdējā rindā”, kuriem vienīgajiem bija iespējas uzdot jautājumus par to, cik adekvāts ir šis referendums un cik adekvāts ir laiks, kad par to informēt pārējo pasauli. Manuprāt, toreiz Kamerons, ja tā var teikt, “nozaga” Austrumu partnerības samitu.

Guntars Meluškāns: Šķelties, nevis vienoties!

Visās pēdējās vēlēšanās esmu balsojis par "Vienotību". Tā, ja kāds piemirsis, ir organizācija, kurā apvienojušies liberāļi, sociāldemokrāti un konservatīvie. Tātad pilnīgi atšķirīgu ideoloģiju partijas, kas lielā mērā arī nosaka "Vienotības" iekšējo nespēju vienoties. Tomēr cīņa nav galā – izskan doma, ka šai kompānijai vajadzētu pievienot vēl Jauno konservatīvo partiju (JKP), Latvijas Reģionu apvienību un partiju "Latvijas attīstībai".

Jānis Buholcs: Uz kurieni NEPLP ved radio Pieci.lv?

Jauniešu medijs Latvijā ir vajadzīgs, un tas ir jāstiprina. "Pieci.lv" jeb Latvijas Radio 5. kanālam vēl ir jāpārvar daudz izaicinājumu, lai sasniegtu savulaik nospraustos mērķus, taču nav pārliecības, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums, ka turpmāk šajā stacijā jāatskaņo 80% Latvijas mūzikas, šo ceļu atvieglos. NEPLP ne tikai nav spējusi pārliecinoši pamatot savu lēmumu, bet arī ir nekorekti izklāstījusi sabiedrību pārstāvošās Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) viedokli šinī jautājumā.

Ansis Egle: EXPO Latvijas dienas svinības un pilnmēness

Bangojošās emocijas ir norimušas un šodien varu mierīgi paskatīties uz pāris iepriekšējām dienām un arī mēnešiem, kas pavadīti, gatavojoties diviem nozīmīgākajiem Latvijas EXPO dalības notikumiem - Latvijas nacionālas dienas svinībām un tranzīta un loģistikas nedēļas norisēm.

Anda Rožukalne: Kad mediju brīvība, jauniešu radio un tā auditorija noregulēta

Vai mūzikas formāta drastiska maiņa ir iejaukšanās saturā? Ja redakcionālā neatkarība mediju darbā ir nemainīga brīvas preses un obligāta sabiedrisko mediju darbības sastāvdaļa, tad to vērts vēlreiz pārdomāt, kopš NEPLP (Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes) lēmusi, ka Latvijas Radio jauniešu kanālā pieci.lv no 1.septembra līdz 80% palielināt Latvijā autoru radītās mūzikas īpatsvaru ārpus autorraidījumiem atskaņotajā saturā.

Video blogs: Cilvēki ņirgājas par vasaru

Laiks šovasar brīžiem ir tik neatbilstošs vasarai, ka cilvēki ir ne tikai izmisuši vēlmē pēc siltuma, bet bezspēcīgumā sāk ņirgāties par vasaru. Video arī plašāk par šo vasaru skaitļos.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti