Panorāma

Deputātiem iespaidīgs atalgojums par papildu amatiem

Panorāma

Barikāžu stāsti Ministru kabinetā

Vai valdībā varētu aicināt mazās partijas?

Valdības veidošana: ZZS un «Vienotība» nenoraida «nacionāļu» ideju par plašāku koalīciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pašreizējās varas partijas "Vienotība" līderei Solvitai Āboltiņai nav iebildumu pret Nacionālās apvienības (NA) otrdien, 19.janvārī, izteikto priekšlikumu veidot plašāku koalīciju, aicinot valdībā abas mazās opozīcijas partijas Latvijas Reģionu apvienību (LRA) un "No sirds Lavijai" (NSL).

Līdz šim "Vienotības" vadītājas izteiktie priekšlikumi par ministriju portfeļu pārdali nav raduši atsaucību ne nominētā premjera Māra Kučinska pārstāvētajā Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS), ne NA, kam "Vienotība" vēlas atņemt Tieslietu ministriju.

"Nacionāļu" līderis Raivis Dzintars otrdien izteicies, ka nākamā valdība būtu stabilāka, ja līdzšinējo kodolu papildinātu LRA un NSL. Tā tiktu radīts pretsvars, viņaprāt, grūti prognozējamajai un sašķeltajai "Vienotībai". Jaunveidojamās valdības sarunām tuvojoties strupceļam, šo variantu izskatītu arī "zaļzemnieki".

"Neesam par to sprieduši. Esam darbojušies esošā koalīcijas modeļa ietvaros, bet es neizslēdzu, ka, ņemot vērā esošo situāciju, mēs varam nonākt pie cita lēmuma," sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Pret plašāku koalīciju iebildumu nebūtu arī "Vienotības" līderei. "Man esot premjera amata kandidātei, es uzskatīju, ka ir jārunā arī ar mazajām partijām. Tagad tas ir premjera amata kandidāta ziņā, kādu koalīciju izvēlēties," teica Āboltiņa.

Tā dēvētās mazās partijas pagaidām neredz, kādu piedāvājumu varētu pārdomāt. LRA un NSL vēlas, lai tās tiktu uztvertas par līdztiesīgām partnerēm, nevis izmantotas kā kārtis spēlē par amatu sadali.

"Tādā procesā, kāds ir, ne mēs, Latvijas Reģionu apvienība, ne "No sirds Latvijai'' neredzam iespēju kaut ko izdarīt. Ir jāsāk runāt par valstij nozīmīgām lietām," norādīja LRA līderis, Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars.

Savukārt NSL līdere, Saeimas deputāte Inguna Sudraba noteica: "Kārtējo reizi parādās, ka varbūt ir kaut kādi amati apdraudēti un tad var piesaukt kādu citu šajā procesā, būtībā tikai draudot konkurentam."

NA līdzpriekšsēdētājs Dzintars atzinis: ja ilgstoši nevarēs izveidot valdību, arvien reālāks kļūst Saeimas atlaišanas scenārijs. Mazajām partijām tas būtu papildu stimuls drīzāk pievienoties koalīcijai, nekā riskēt ar neiekļūšanu nākamajā Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti