Rasnačs 16.martā noliks ziedus Lestenē; neizslēdz līdzdalību gājienā

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) šogad Otrajā pasaules karā kritušo leģionāru piemiņas dienā noliks ziedus Lestenes Brāļu kapos, taču par iespējamo līdzdalību leģionāru piemiņas gājienā vēl nav izlēmis. Tas ir atkarīgs no darba grafika 16.martā, kas būs pirmdiena.

To Rasnačs apliecināja Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā”.

Viņš uzsvēra, ka iespējamā piedalīšanās gājienā ir atkarīga no darba grafika, kas gan daļēji, kā viņš atzina, ir atkarīgs no viņa paša. Tomēr pirmdienas rītos, kas šogad ir 16.martā, parasti ir valdības komiteju sēdes. „Par gājienu es jums šodien atbildi nesniegšu. Tas ir atkarīgs no mana darba grafika. Tā ir pirmdiena, darba diena, atšķirībā no pagājušā gada,” saka Rasnačs.

Pērn līdzdalība Leģionāru piemiņas gājienā amatu maksāja toreizējam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram, Rasnača partijas biedram Eināram Cilinskim (NA). Par spīti koalīcijas partneru un premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) brīdinājumiem un aicinājumiem, viņš devās gājienā.

Rasnačs atgādināja, ka iepriekšējos gados viņš allaž ir piedalījies gājienos. Ministrs apliecināja, ka arī šogad vēlas doties gājienā. „Jā, es gribu, un es esmu gājis katru gadu,” teica Rasnačs. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ir gatavs šajā amatā strādāt četrus gadus līdz nākamās Saeimas vēlēšanām.

Pēcāk ministram kāds no Latvijas Radio klausītājiem jautāja, vai līdzdalība Leģionāru piemiņas gājienā nedos iespēju Krievijas propagandai, Rasnačs norādīja uz principu ievērošanu.

„Var piekāpties Krievijai un atdot Abreni, var piekāpties šur un tur. Vai tāpēc lācis mainīsies? (..) Nevajag atteikties no saviem principiem (..) Šī ir lieliska iespēja starptautisko sabiedrību informēt par to (..) ka Krievija kā PSRS mantiniece un Vācija kā nacistiskās armijas mantiniece ir atbildīgas par to, ka iesauca okupēto valstu civiliedzīvotājus armijā," teica Rasnačs.

Premjeres Laimdotas Straujumas ("Vienotība") pārstāve Aiva Rozenberga norādīja, ka valdības vadītāja komentārus sniegs dienas otrajā pusē. Taču viņa atgādināja, ka premjere vēl iepriekšējās valdības laikā aicināja ministrus šajā gājienā nepiedalīties. Rasnačs intervijā Latvijas Radio gan pauda, ka valdībā nav vienošanās par nepiedalīšanos gājienā. Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka "tas [iespējamā līdzdalība] nekādas kolīzijas neizraisīs".

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena allaž ir izsaukusi pretrunīgu reakciju. Kamēr daļa sabiedrības atbalsta leģionāru piemiņas gājienu Rīgā vai pat piedalās tajā, cita daļa kritizē tā norisi, saistot ar nacisma slavināšanu.

4 komentāri
Kaspars
Paceļu cepuri!
Marta
Vecai grezelei vajag smadzenes iegrozīt pareizā virzienā.Abi ar Bērziņu tikai lūkojas Kremļa virzienā.Paši šitie mēsli uzkurina naidu.Piespļāvusi acis manam tēvam ,kas nolika galvu par savu Tēviju.
Kŗemilek
Rasnača argumentācija ir nevainojama. Lāča priekšā locoties, cieņu neiegūsi ne lāča, ne savējo acīs. Tad lau labāk muguru turēt taisnu!
Pārsla Mežciema
Malacis!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti