Krustpunktā

Krustpunktā - diskusija: Kā slimnīcu tīkla optimizācija ietekmēs veselības aprūpi?

Krustpunktā

Kādas pārmaiņas gaida būvniecības nozari Latvijā?

Valsts drošība un aizsardzības politika. Studijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Pabriks pieļauj Latvijas pievienošanos ASV vadītajai kuģošanas drošības koalīcijai Persijas līcī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nepieciešamības gadījumā Latvija teorētiski var pievienoties ASV vadītajai kuģošanas drošības koalīcijai Persijas līcī, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" teica aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

ASV vasarā pavēstīja, ka veidos koalīciju, kuras uzdevums būtu garantēt kuģošanas brīvību stratēģiski nozīmīgajos Persijas līča ūdeņos. Tā aptveru arī Hormuza šaurumu un Omānas līci. Jautāts par iespēju, ka arī Latvija varētu pievienoties šai koalīcijai, Pabriks norādīja, ka tas teorētiski būtu iespējams.

"Teorētiski varam iesaistīties ar saviem cilvēkiem. Tīri teorētiski mēs varētu nosūtīt uz Persijas līci kādu no saviem kuģiem, bet praktiski tas nav iespējams. Ņemot vērā mūsu ģeogrāfiju, mūsu kuģi nav aprīkoti ar tādām tehnikām, kas ir būtiskas dienvidu jūrā.

Mēs esam devuši informāciju saviem sabiedrotajiem: ja ir vajadzīgi kaut kādi sakaru virsnieki - mēs to varam darīt.

Taču ar saviem peldlīdzekļiem, saviem kuģiem iesaistīties nevaram, jo neesam gatavojušies," teica Pabriks.

Ministrs gan akcentēja, ka Latvijas Jūras spēki piedalās operācijās ne tikai pie mūsu valsts krastiem. Tā, piemēram, "Virsaitis" septembrī piedalās mācībās pie Dānijas krastiem. "Tā ka mūsu flote ir aktīva. Principā mēs varam daudzus citus uzdevumus veikt. Par dienvidu jūrām mums plānu nav," teica Pabriks.

KONTEKSTS:

Saspīlējums Persijas līča reģionā pēdējo mēnešu laikā ir ievērojami pieaudzis. Augustā Irāna aizturēja divus naftas ar Lielbritānijas karogu kuģojošus tankkuģus, no kuriem vienu vēlāk arestēja. Uz kuģa "Stena Impero" atradās arī Latvijas valstspiederīgais, kas vēlāk tika atbrīvots.

Savukārt nedēļas nogalē Saūda Arābijā notika dronu uzbrukums naftas pārstrādes rūpnīcai.  Tā dēļ pasaulē strauji pieaugušas naftas cenas. Palielinājies arī risks, ka reģionā varētu tikt īstenotas starptautiskas militāras operācijas.

Britu raidorganizācija BBC informē, ka pēc uzbrukuma naftas rūpniecības objektiem tās ieguve Saūda Arābijā samazinājusies par vairāk nekā 50%. Savukārt kopējo naftas ieguves apjomu pasaulē tas samazinājis par 5%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti