Dienas ziņas

Pavasara saulgriežos jāsmeļ dabas enerģija

Dienas ziņas

Zemessardze gatavojas Covid-19 ierobežošanai

Liepas pamatskola gatava mācībām attālināti

Liepas pamatskola gatava mācībām attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jau pirmdien visās Latvijas skolās valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ sāksies attālinātā mācīšanās. Visas šīs nedēļas garumā ļoti nopietni šim procesam ir gatavojusies Liepas pamatskola Priekuļu novadā. Skolā izstrādāts mācību plāns, kurā katra mācību priekšmeta pedagogi visām klasēm digitāli sagatavojuši nākamās nedēļas uzdevumus. Mācīties attālināti gatavi ir arī vietējie bērni, taču to, kā viss notiks, rādīs pirmdienas rīts.

Saņemot rīkojumu par attālināto mācību uzsākšanu pēc skolēnu brīvlaika, Liepas pamatskolas kolektīvs vispirms apzināja, cik daudziem bērniem no 130 skolēniem nav pieejamas nekādas viedierīces un interneta pieslēgums. Šobrīd noskaidrojies, ka tikai vienam audzēknim varētu nebūt šādas pieejas, viņam palīdzēt apņēmusies novada pašvaldība. Lai stiprinātu digitālās prasmes un pārbaudītu interneta pieslēgumu, pedagogi savā starpā rīkojuši vairākas tiešsaistes konferences.

"Pirmdien mēs lieliski redzējām, ka skolotāji sadarbojas, apguva jaunas lietotnes. Mēs esam tik tālu, ka saprotam, ko mēs izmantosim. Daudzi skolotāji brīvlaikā ir pastrādājuši ar vecākiem, organizējuši apmācības vecākiem, pārliecinājušies, ka arī bērni māk atvērt linkus, ko nosūta," stāsta Liepas pamatskolas direktore Andžela Kovaļova.

Skolas direktore ir datorzinību skolotāja. Viņa arī sagatavojusi kopējo skolas mācību plānu, kurā katrs pedagogs ieraksta skolēniem paredzētos uzdevumus. Iecerēts, ka jau šovakar caur e-klase.lv tos saņems arī bērnu vecāki.

"Ar tādu domu, ka viņi paskatās, izlasa, vai ir saprotams, ko mēs gribam, vai nav saprotams. Lai sagatavotu visu, kas būs nepieciešams. Ja tur rakstīts darba burtnīcā strādās, tad lai sagatavo darba burtnīcu, ja būs nepieciešams "WatsApp", tad lai to sagatavo," skaidro Kovaļova.

Mācībām attālināti ir gatava arī mūzikas skolotāja Santa Augškāpa. Viņa stāsta - mūsdienās interneta vidē pieejami dažādi risinājumi arī šī mācību priekšmeta apguvei.

"Izmantot materiālus, tur ir klasiskā mūzika un tā ir animēta, uzdot kādus jautājumus par mūziku vai par instrumentiem, es domāju, ka var kaut ko darīt arī mūzikā," spriež Augškāpa.

Lai mācību process noritētu sekmīgi, daudz lielāka atbildība būs jāuzņemas vecākiem, sekojot līdzi, lai bērni izpildītu skolotāju uzdotos uzdevumus un sniegtu atgriezenisko saiti. Ja tas nenotiks, ar Liepas pamatskolas audzēkņu vecākiem sazināsies sociālais pedagogs. Tikmēr paši skolēni ir apņēmības pilni mājās cītīgi mācīties.

Liepas pusē interneta pārklājums esot gana plašs un ar tā pieejamību problēmām nevajadzētu būt. Nelielas bažas esot par tām ģimenēm, kur bērniem ir nodrošināta limitēta interneta pieeja. Tāpēc pedagogiem jāsagatavo tādi uzdevumi, lai bērnam nepārtaukti nebūtu jāatrodas pie viedierīcēm.

"Dabas zinību skolotāji ir ieplānojuši dažādus praktiskos darbus, eksperimentus, lai viņiem ir jautrāk un interesantāk. Es zinu, ka sociālajās zinībās ir elementārs uzdevums - uzspēlēt galda spēli ar savu ģimeni," atklāj Kovaļova.

Liepas pamatskolas pedagogi šobrīd rūpīgi sagatavojušies pirmajai nedēļai mācībām attālināti. Nākamajā piektdienā skolotāji iecerējuši rīkot tiešsaistes konferenci, lai pārrunātu paveikto un plānotu turpmāko darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti