Cik droši ir karantīnas laiku pavadīt viesu mājā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

„Droša vieta karantīnai”. Šādu aicinājumu – dot iespēju noslēgti pavadīt karantīnas laiku – sociālajos tīklos citām brīvdienu un viesu mājām izsaka Siguldas novada brīvdienu māja „Mazais Līvkalns”. Brīvdienu māju saimnieki šo ierosmi pamato tādējādi, ka daudziem cilvēkiem, kuriem ir jāpavada divas nedēļas izolēti, nav šo iespēju. Iesaistīties tiek aicinātas arī ēdināšanas firmas, lai nodrošinātu ēdiena piegādes cilvēkiem, kuri izmantos šādu karantīnas iespēju.

Cik droši ir karantīnas laiku pavadīt viesu mājā?
00:00 / 04:09
Lejuplādēt

''Ieejas ir atsevišķas, šie numuri ir divstāvīgi, katrā ir sava maza virtuvīte, ir savs sanmezgls.'' – Siguldas viesu mājas „Villa Vanilla” īpašniece Karīna Līce-Liekniņa izrāda atsevišķu ēku, kurai ir arī atsevišķas ieejas katrā numuriņā, tādējādi tiem, kas te pārlaistu karantīnas laiku, nebūtu jāsastopas aci pret aci ar citiem iemītniekiem.

Viesu māja „Villa Vanilla” ir viena no Siguldas novada tūristu mītnēm, kuras atsaukušās brīvdienu māju „Mazais Līvkalns” aicinājumam.


''Ir cilvēki, kuri dzīvo lielās ģimenēs, bet viens ir bijis darba darīšanās [ārzemēs] vai kāds ir bijis atpūsties, un viņiem nav šīs iespējas norobežoties pilnībā no visas ģimenes, tādēļ, lai pasargātu sevi un savus apkārtējos... Arī mēs paši ievērojam visus pasākumus, kas ir nepieciešami, un būtiski ir piedāvāt šo vietu, kur viesi nesaskaras ar citiem viesiem, un mēs sapratām, ka tā ir tā lieta, kas palīdzētu cilvēkiem pēc iespējas vieglāk pārciest šo karantīnas periodu, norobežojoties, un viņi nebūs kontaktā ar citiem,'' savu viedokli pauž Līce-Liekniņa.

Protams, ir jautājums, kā būs arī ar dezinfekcijas pasākumiem, jo svarīga jau ir ne tikai iespēja cilvēkiem dzīvot izolēti.

''Mēs nodrošinām pilnu dezinfekciju, pirms ienāk viesi un tāpat pēc viesu izbraukšanas, tie numuri divas, trīs diennaktis netiks tālāk izīrēti,'' saka saimnice.

Viesu un brīvdienu mājām šis laiks ir arī finansiāli smags, tā, piemēram, „Villā Vanillā” rezervāciju atteikuši 99 procenti viesu, un līdzīgi ir citām atpūtas mītnēm, tādējādi karantīnas piedāvājums būtu arī atbalsts vietējiem uzņēmējiem.

Brīvdienu māju „Mazais Līvkalns” aicinājumā gan ir arī norāde – neizmantot šo situāciju un nepaaugstināt cenu.

''Mēs šo pakalpojumu piedāvājam tiešām par pašizmaksu, tā nav cena, kāda ir pat šajā zemajā sezonā, mēs tiešām izmantojam tikai iespēju nomaksāt rēķinus,'' mierina Līce-Liekniņa.

Šajā aicinājumā sniegt pakalpojumu karantīnas laikā ir uzrunāti arī vietējie ēdinātāji, kuri varētu piegādāt ēdienu, lai cilvēkiem nebūtu jāpamet savas mītnes vieta.

''Mēs esam vienojušies par sadarbību ar „Kaķu māju” Siguldā par ēdienu piegādi, protams, ir arī citi ēdinātāji jau aktīvi piedāvā šo iespēju pasūtīt ēdienu līdzi ņemšanai vai ar piegādi, lai nebūtu jāsaskaras ar citiem,'' skaidro saimniece.

Iespēju gatavot un piegādāt ēdienu ir gatavs atbalstīt arī Siguldas uzņēmums „Stirna un avokado”, kuram, kā stāsta tā īpašniece Diāna Bīlmane-Ozoliņa, jau arī līdz šim ir bijusi pieredze ēdienu piegādē:

''Jā, noteikti, jo mēs jau šobrīd un arī pirms šī pārmaiņu un karantīnas perioda reizi nedēļā trešdienās piegādājām Siguldas iedzīvotājiem [ēdienu]un, protams, ja uzņēmējdarbībā ir pieprasījums, ja nepietiks ar vienu dienu nedēļā, protams, mēs esam gatavi to darīt arī biežāk.''

Bet kā šo uzņēmēju ierosmi – pavadīt karantīnas laiku viesu vai brīvdienu mājās – vērtē Slimību profilakses un kontroles centrā? Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs uzsver, šis var būt risinājums tikai tad, ja ir atsevišķa ieeja un tiek garantēts, ka nav saskaršanās ar citiem cilvēkiem. Taču ļoti aktuāls ir jautājums par apkalpojošo personālu, par cilvēkiem, kas veiks telpu uzkopi.

''Kuri mazgās, kuri tīrīs? Jo šajā gadījumā vajadzētu ievērot īpašu piesardzību, apmācīt personālu, instruēt, brīdināt par riskiem. Mēs taču redzam, ka speciālā apģērbā cilvēki mazgā lidmašīnas un tur, kur tās riska vietas, šajā gadījumā personāls ir riska grupa,'' saka Jurijs Perevoščikovs un uzsver arī to, ka iestādes vai šinī gadījumā viesu mājas saimnieks nes atbildību, ja kāds cilvēks būs pēc tam inficēts. ''Iestādes vadītājs uzņemas atbildību un, ja gadījumā nākamais iemītnieks, tas, kurš tur dzīvos, nedod Dievs, inficēsies, tad viņš [saimnieks] nesīs pilnu atbildību par to.''

Līdzīgi piedāvājumi karantīnā nonākušo izmitināšanai,ir arī no dažu pašvaldību puses, šādu piedāvājumu sava novada iedzīvotājiem mājaslapā publicējusi arī Cēsu novada pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti