Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Burovs pastāstīja, ka domes ārkārtas sēde vēl oficiāli nav izsludināta, tomēr viņš plāno ceturtdien plkst.17.30 sēdi sasaukt. Tajā tiks skatīts jautājums par domes priekšsēdētāja vietnieku, par Burova demisijas pieprasījumu, arī par saistošajiem noteikumiem atkritumu apsaimniekošanai.
“Domāju, ka būs izveidota jauna koalīcija ar nelielām izmaiņām ar 32 deputātiem," sacīja Burovs.
Viņš pauda, ka atbalsts varētu būt arī no domes deputātes Baibas Brokas un deputātu bloka “Rīgai”, kas gan vēl dienu iepriekš nebija gatavs pateikt jāvārdu koalīcijai.
Vēl gan esot jāprecizē daži koalīcijas līguma punkti, taču principiāla vienošanās pašlaik ir. Taujāts par iespējamo amatu pārdali, Burovs norādīja uz pašlaik brīviem amatiem: Rīgas brīvostas valdes locekļa un domes priekšsēdētāja vietnieka amati, kā arī plānots nomainīt Attīstības komitejas vadītāju.
Savukārt intervijā Latvijas Radio Burovs pieļāva, ka varētu būt brīdis, kurā viņš pats par nepieciešamām uzskatīs ārkārtas vēlēšanas, taču tas nebūšot tagad. “Lai nedomā, ka mēs šodien paceļam rokas! Man grafiks sagatavots uz priekšu. Ko jūs domājat, ka es tagad jau sākšu pakot čemodānus? Es neturos pie tā krēsla, bet tajā pašā laikā šeit vajadzētu strādāt, es risinu jautājumus.”
KONTEKSTS:
Sarežģījumi Rīgas domes vadībā sākās pēc tam, kad maijā mēra amatu atstāja Nils Ušakovs ("Saskaņa"). Augustā "Gods kalpot Rīgai" pārstāvim Oļegam Burovam izdevās kļūt par Rīgas mēru.
Savukārt oktobrī iezīmējās nesaskaņas domes koalīcijā, un novembrī "Saskaņa" prasīja atsaukt no amatiem Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvjus, proti, no "Saskaņas" izslēgtos domes deputātus. "Gods kalpot Rīgai" pārtrauca sadarbību ar neatkarīgajiem deputātiem Rīgas domē, un dažas dienas vēlāk no vicemēra amata tika atbrīvots Vadims Baraņņiks.
Tādējādi domes koalīcija palika mazākumā ar 28 no 60 balsīm.
Tikmēr VARAM paziņoja, ka apsvērs Rīgas domes atlaišanu, ja tā nesakārtos atkritumu savākšanu. Burovs solīja situāciju atrisināt.