Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā tapusi terapeitisko spēļu istaba

"Spēlēties-vēlēties” ir projekts, kura laikā Latvijas Bērnu bāreņu fonds Latgales un Vidzemes speciālajās internātpamatskolās ierīko terapeitiskās spēļu istabas. No iecerētajām 14 istabām atklātas jau četras un viena no tām – Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā.

Latvijas Bērnu bāreņu fonda vadītājs, mūziķis Kaspars Markševics stāsta, ka viņa vēlme bija atstāt internātpamatskolas bērniem kaut ko paliekošu un noderīgu. Tāda būs terapeitiskā spēļu istaba, kas būs pieejama katru dienu.

Terapeitisko istabu var raksturot ar teicienu "četri vienā”: katrs tās stūris veltīts kādai citai nodarbei: izziņai un spēlēm, sajūtām jeb mūzikas terapijai, radošumam, kā arī atpūtai. Katra aktivitāte ietver attīstošās rotaļlietas un vingrina kustību motoriku, uztveres spējas un runas prasmes.

"Bērns attīsta savu kustību, koordināciju, domāšanu, tai skaitā arī smilšu galds tam visam klāt ir, kas atkal ar rociņām liek strādāt tiem, kam ir kustību traucējumi. Tas ir ļoti, ļoti svarīgi," teica mūziķis.

Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas direktore Inta Vilkaste atzīst, ka terapeitiskā spēļu istaba būs ļoti liels atbalsts skolai. Tajā varēs rīkot gan individuālās nodarbības bērniem, gan arī tā būs vieta, kur bērni brīvajā laikā varēs labi atpūsties.

Baltinavas Kristīgā internātpamatskola pastāv teju 50 gadus, un pašlaik speciālās pamatizglītības programmas tur apgūst 36 audzēkņi no Latgales un Zemgales.

Speciālie pedagogi uzsver, ka terapijas iespējas nepieciešamas katrā speciālajā skolā, taču tām bieži vien trūkst lielāka atbalsta no valsts puses.

Vidēji vienas istabas izmaksas veido 4960 eiro, ko, piemēram, Bērnu bāreņu fonds iegūst ar ziedotāju – uzņēmēju un mūziķu – palīdzību. Baltinavas skolai palīdzēja dzejnieks un mūziķis Guntars Račs. Mūziķis speciāli šim projektam sakomponējis dziesmas, ko kopā ar speciālo skolu bērniem iedziedājuši Latvijā populāri mūziķi.

Nākamo terapeitisko spēļu istabu plānots ierīkot Palsmanes speciālajā internātpamatskolā Smiltenes novadā. Lai šāda veida telpas labiekārtotu vēl desmit fonda paspārnē esošās skolās, nepieciešami aptuveni 45 000 eiro.

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Jaunākie

Populārākie
Interesanti