Dienas ziņas

Zemniekiem bažas par ziemāju ražu

Dienas ziņas

No ieceres par tirdzniecības centra būvniecību neatkāpjas

Atjaunots Valmieras cietuma izmeklēšanas izolators

Atklāts atjaunotais Valmieras cietuma izmeklēšanas izolators

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valmieras cietumā notikušas vērienīgākās izmaiņas tā pastāvēšanas laikā – pilnībā atjaunots izmeklēšanas izolators, kas pirms 140 gadiem celts kā Darba nams. Atjaunotais izmeklēšanas izolators nodrošinās labākus darba apstākļus Valmieras cietuma darbiniekiem un arī cilvēkiem, kas izmeklēšanas vajadzībām pirms tiesas ir izolēti no sabiedrības.

Vēl pirms pusotra gada šī ēka bija bīstama cilvēkiem. Par tādu to jau pirms 15 gadiem atzina būvinženieri. Lai to mainītu, bija nepieciešama pilnīga ēkas renovācija – no pagraba līdz jumtam. Te ieguldīti 1,3 miljoni eiro. Trešdien, 14.decembrī, kad atjaunoto izmeklēšanas izolatoru atklāj, tajā ieslodzīto vēl nav, tos te sāks izmitināt pēc Jaunā gada, kad būs pabeigts pastaigu laukums. Visu gadu, kamēr notikuši būvdarbi, apcietinātie izmitināti citā korpusā, kur uzturas notiesātie. Lai tiem vietu atrastu, daļa no notiesātajiem pārvietota uz citiem cietumiem.

“Tad, kad es strādāju par cietuma priekšnieku un mums šeit atradās apcietinātie,

man visu laiku galvā bija doma, ka kaut kas var notikt – var sabrukt grīda, var sabojāties jumts un tas prasīs upurus un vēl kaut ko tādu,” atzīst Valmieras cietuma priekšnieks Andris Bašķis.

Te ikdienā strādā aptuveni 10 cilvēki un ir vieta 94 aizturētajiem.

“Agri vai vēlu viņi atgriezīsies sabiedrībā un no tā, kāds viņš atgriezīsies tajā sabiedrībā, ir ļoti daudz atkarīgs. Un Latvija nav tik liela, tā ir ļoti maza, un pilnīgi iespējams, ka tas, kurš atgriezīsies no cietuma, dzīvos tev blakus,” stāsta Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IVP) priekšnieces palīgs, bijušais Valmieras cietuma priekšnieks Sergejs Čepjolkins.

Izmeklēšanas izolatorā aizturētie gan nav notiesātie, jo tiem tiesas lēmumu vel jāgaida. Un daļa no cilvēkiem, kas tiks ieslodzīti šajās telpās, no tām nevis tiks pārvesti uz citu ieslodzījuma vietu, bet gan palaisti brīvībā. Uzlabojumi gan nepieciešami ne tikai šādiem izmeklēšanas izolatoriem, bet arī ēkām, kur atrodas notiesātie. Pēc valdības atbalstītās infrastruktūras attīstības koncepcijas Valmieras cietums no visām ieslodzījuma vietām Latvijā ir pēdējais, kurā varētu tikt celtas jaunas ēkas.

IVP priekšniece Ilona Spure teic, ka tas arī bijis iemesls, lai IVP savā budžetā atrastu finansējumu šeit esošo ēku atjaunošanai: “Cietumi visur ir seni, pamatā tas ir 19.gadsimts un vēlāk, kas ir būvēti ne kā cietumi, bet kā labošanas darbu kolonijas ar lielām kopmītņu tipa telpām; protams, ka tās nav piemērotas mūsdienu izpratnē par soda izpildi. Ja es runāju šobrīd par šo ēku, tad tas ir vienīgais, ko mēs gada, pusotra laikā varam izdarīt proporcionāli tam budžetam, kas mums ir piešķirts.”

Valmieras cietumā ir vēl četras ēkas, kas ir sliktā stāvoklī, tāpēc Ieslodzījuma vietu pārvaldē plāno ar laiku atjaunot arī tās un uzlabot drošību ne tikai ēkās, bet arī ap cietumu – atjaunot tā mūri un nožogojumu. Valmieras cietums ir stingrā režīma cietums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti