Āfrikas cūku mēris ticis līdz Mērsragam un Lestenei

44 jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi, turklāt ceturtā daļa jeb 11 inficētu mežacūku pagastos, kur līdz šim sērga nav bijusi. Tāda ir Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pagājušās nedēļas apkopotā bilance par bīstamās cūku slimības izplatību. Mednieki norāda, ka medībās dodas pastiprināti.

 

Pirmo reizi Āfrikas cūku mēris konstatēts Mērsraga novadā, kur saskaņā ar PVD ziņām atrasti trīs beigti dzīvnieki. Mērsraga novada domes priekšsēdētāja vietnieks un mednieku biedrības “Nurme” vadītājs Aigars Šteinbergs gan saka, ka cūkas vispirms tikušas nomedītas, bet slimība atklāta mednieku nodotajos paraugos.

Pagājušajā nedēļā sērga gājusi plašumā arī Tukuma novadā, kur mēra dēļ nobeigušās astoņas mežacūkas uzietas līdz šim neskartajā Lestenes pagastā. Mēra izplatība gan neļaujot izdarīt secinājumus, cik ilgā laikā skarta būs visas valsts teritorija.

Pārtikas un veterinārais dienesta pārstāvis Edvīns Oļševskis par Āfrikas cūka mēra izplatību decembra beigās

  “Tas droši vien ir laika jautājums, bet diemžēl no tā mēs neizbēgsim, jo mežacūku vēl ir gana daudz šajās teritorijās, un apturēt šo slimību pagaidām mums  neizdodas. Vakcinācijas pret to nav, un visas mežacūkas izmedīt nav iespējams.

  Mēs nevaram runāt par vilni, kas pāries pāri visai Latvijai un tad vairs nebūs mežacūku.

  Drīzāk iestrēgsim diezgan ilgā procesā,” stāsta PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktora vietnieks Edvīns Oļševskis.

  Daļai cūku gan sākumā paveicas, jo mēri izdodas pārslimot. Tomēr glābiņš nav uz ilgu laiku. “Tie ir apmēram 1,5-2% no dzīvniekiem – viņi pārslimo, un vīruss organismā vairs netiek konstatēts. Bet diemžēl antivielas, kas izveidojas, nepasargā mežacūkas no atkārtotas saslimšanas,” stāsta PVD pārstāvis.

  Tādējādi mēris šajā gadā konstatēts 1140 mežacūkām 77 novadu 244 pagastos, kā arī trīs pilsētās - Rēzeknē, Pļaviņās un Jūrmalā. Mājas cūkām mēris atklāts trīs saimniecībās Vārkavas un Gulbenes novados, kur bija jāizkauj 311 cūkas.

  3 komentāri
  Anna
  uziets [kas? NOM] nevis uziets [kā?] LSM, lūdzu pieņemiet darbā valodas redaktoru, jo jūsu žurnālistu latviešu valoda ir pārāk vāja.
  LSM galvenā redaktore
  skaitās Marta Cerava.
  Jas
  Briesmīgi.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti