Telefonkrāpnieki uzdodas par izraudzīto upuru bērniem, pieprasot naudu «telefona remontam»

Pēdējās nedēļas laikā Valsts policijā (VP) tiek saņemti iesniegumi par jaunu krāpšanas veidu ar īsziņu starpniecību, kad krāpnieks, uzdodoties par īsziņas saņēmēja bērnu, lūdz pārskaitīt naudu telefona remontam. Prasītās summas ir dažādas un kopumā nedēļas laikā no iedzīvotājiem izkrāpti aptuveni 20 000 eiro, informēja VP.

VP saņemti iesniegumi par krāpšanām, kad iedzīvotājs saņem īsziņu no nepazīstama numura ar tekstu: "Čau, mammu! Man pilnīgi salūza telefons.. Šis būs man jaunais nr., saglabā un uzraksti man WhatsApp lūdzu." Tad īsziņā tiek norādīts jaunais numurs.

Sarakste turpinās saziņas lietotnē "WhatsApp", latviešu valodā.

"Vienā gadījumā krāpnieks, uzdodoties par cietušās dēlu, saraksti turpina, sakot, ka telefons nokritis zemē un sašķīdis, un, ņemot vērā, ka telefonā glabājas svarīga informācija, nepieciešams remonts, lūdzot pārskaitīt naudu," shēmu atklāja VP, norādot, ka

visā valstī iedzīvotājiem jau izkrāptas dažādas summas – no 1200 līdz pat 6650 eiro.

VP par notikušo uzsākti kriminālprocesi.

"Vairākos gadījumos krāpšanas nav notikušas, jo iedzīvotāji pārbaudījuši, ka ar bērna telefonu viss ir kartībā, ko arī aicinām darīt citiem – sazvanīt bērnu uz esošo telefona numuru, pirms veicat jebkādas darbības," aicināja likumsargi. Bet gadījumā, ja nauda ir izkrāpta, VP aicināja pēc iespējas ātrāk ziņot savai bankai un pēc tam vērsties tuvākajā VP iecirknī ar iesniegumu. 

KONTEKSTS:

Vairākus desmitus miljonu eiro pēdējos gados no Latvijas iedzīvotāju kabatām izvilinājuši telefonkrāpnieki. Par spīti iedzīvotāju informēšanai un dažādiem tehniskiem drošības risinājumiem krāpnieku aktivitāte nemazinās. Trauksmi par to cēla arī komercbankas. Finanšu nozares asociācija mudināja mobilo sakaru komersantus aktīvāk vērsties pret telefonkrāpniekiem.

Piemēram, Lietuvā izdevies ieviest pienākumu mobilo sakaru operatoriem pārsūtīt tikai tādas īsziņas, kas atbilst sūtītāju norādītajām identifikācijas pazīmēm. Savukārt Igaunija gatavojas atteikties no anonīmajām priekšapmaksas SIM kartēm, jo tās bieži tiek izmantotas noziedzīgiem mērķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti