4. studija

Kādas problēmas Rīgas sabiedriskajā transportā sagaida invalīdus?

4. studija

4. studija

Kāpēc līgatnieši apsver iespēju nemazgāties vispār?

Līgatniešus nepatīkami pārsteidz ūdens uzsildīšanas cena; pašvaldībā tarifus sola samazināt

Līgatnes iedzīvotājus nepatīkami pārsteiguši nesen saņemtie rēķini par karstā ūdens uzsildīšanu, kas daļai iedzīvotāju likuši uzstādīt elektriskos ūdens sildītājus. Kā skaidroja pašvaldība, gāzes cenu kāpuma dēļ nācies nomainīt apkures iekārtas, bet jau drīz dārgie ūdens tarifi samazināšoties, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Vietējie raidījumam norādīja, ka ir sašutuši par lielajiem apkures un karstā ūdens tarifiem, turklāt blakus pilsētās – Siguldā un Cēsīs – iedzīvotājiem tik daudz neesot jāmaksā.

Agija pastāstīja, ka jūnijā viņa kopumā visos komunālajos maksājumos samaksājusi 360 eiro, bet nu sešu bērnu ģimene ar diviem pieaugušajiem saņēmusi 252 eiro lielu rēķinu tikai par karsto ūdeni. 

Par lielajiem rēķiniem neizpratni pauda arī Saeimas deputāts Mārcis Jencītis ("Latvija pirmajā vietā"), kuram šeit pieder dzīvoklis. Viņš secinājis, ka pēc jaunajiem tarifiem vietējiem esot jāatsakās ne tikai no ierastās mazgāšanās, bet arī no pavisam īsas rīta dušas.

Tikmēr Līgatnes atbildīgajos dienestos skaidroja, ka cenu kāpuma dēļ bija jāmaina apkures iekārtas, kas arī sadārdzinājis karstā ūdens uzsildīšanu.

SIA "Līgatnes komunālserviss" valdes locekle Līga Medne norādīja, ka iepriekš Līgatnē kurināmajam izmantota gāze, bet pēc cenu kāpuma gāzei provizoriski aprēķināts, ka jaunais tarifs sasniegtu 410 eiro par megavatstundu. "Tāpēc tika pieņemts lēmums nomainīt visu šo apkures sistēmu un kā energoresursu izmantot dīzeļdegvielu," skaidroja Medne. "Gaujas ielai mēs bijām spiesti speciāli noīrēt konteineru, kas mums gadā izmaksāja 12 000 eiro uz apkures sezonu, lai vispār nodrošinātu apkures tarifu par 204 eiro stundā."

To apstiprināja arī Cēsu novada pašvaldības izpilddirektore Līga Bukovska:

"Mēs sapratām, ka šis tarifs būs milzīgs iedzīvotājiem, tie ir 410 eiro par megavatstundu. Tika pieņemts risinājums steidzīgi veikt kurināmā nomaiņu."

Jencītis gan pārmeta pašvaldībai birokrātiju un neieinteresētību, jo tarifs sadārdzinājies pārāk drastiski, līdz ar ko rēķins cilvēkiem vienkārši neesot samaksājams. Iedzīvotāji, kuri vēlas saņemt pakalpojumu par saprātīgu cenu, pauduši neizpratni arī par to, kāpēc kaimiņu apdzīvotajās vietās, piemēram, Cēsīs, ūdens uzsildīšanas tarifi ir krietni zemāki.

Tikmēr Medne sacīja, ka tādā gadījumā ir jāizvērtē arī klientu daudzums: "Ja mēs salīdzinām, cik ir Cēsu pilsētā, Siguldas pilsētā, tad, ja runājam konkrēti par Līgatni, tad tur ir 8 daudzdzīvokļu mājas. 

Mēs varam proporcionāli parēķināt, cik liels ir ieguldījums uz klientu skaitu, kuru ir daži simti, bet pretī ir vairāki tūkstoši [eiro]."

Daļa iedzīvotāju jau uzstādījuši elektriskos ūdens sildītājus, bet tie, kuriem nav tādu iespēju, izlīdzas, kā nu var. Pašvaldība gan solīja, ka dārgā ūdens tarifi samazināsies.

"Mājām ir savs apsaimniekotājs, viņi var domāt arī par kādu citu kurināmā veidu, bet dotajā brīdī šī kurināmā cena tiks mainīta. Tiek gatavots lēmumprojekts, kas iet uz Finanšu komiteju," pastāstīja Bukovska. "Plānotais tarifs ir sastādīts 105,7 eiro par vienu megavatu, kas ir par 50% mazāks, nekā pagājušajā gadā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti