Rīta Panorāma

Vecā spēkstacijā Berlīnē iespaidīgs gaismas šovs

Rīta Panorāma

Izraēla Gazā likvidējusi augsta ranga "Hamās" komandieri

Līdz mēneša beigām jāreģistrē elektroskrejriteņi

Kā reģistrēt elektroskrejriteni?

Līdz 31. martam elektroskrejriteņu īpašniekiem savi braucamrīki ir jāreģistrē, lai ar tiem turpmāk varētu piedalīties ceļu satiksmē. Piereģistrēt varēs tikai tos skrejriteņus, kuri attīsta ātrumu līdz 25 kilometriem stundā. Kā notiek elektroskrejriteņu reģistrācijas process? 

Reģistrācijas process – soli pa solim

Ir divi veidi, kā šo procedūru ir iespējams paveikt – klātienē kādā no Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) centriem, kuros reģistrāciju veiks centra speciālisti, vai arī attālināti e-CSDD pakalpojumu portālā, skaidroja CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Reģistrējot skrejriteni attālināti, būs nepieciešams ievadīt virkni ar datiem par konkrēto mikromobilitātes rīku. 

"Ja vēlas reģistrēt elektroniski jeb attālināti, tad ir jānorāda informācija par attiecīgo ražotāju, modeli, marku – informācija, kas ir norādīta uz tehniskās plāksnītes vai uzlīmes, kas ir izvietota uz elektroskrejriteņa," stāstīja Mālmeisters.

Papildus tam jāievada dati par skrejriteņa īpašnieku un lietotāju. Pēc tam pa pastu tiks atsūtīta reģistrācijas uzlīme, kas būs jāizvieto redzamā vietā uz elektroskrejriteņa.

Par reģistrācijas procesu un uzlīmes saņemšanu ir jāmaksā – kopējās izmaksas ir līdz 8 eiro un dažiem centiem.

Pēc 1. aprīļa elektroskrejritenis, kurš nebūs aprīkotas ar šo reģistrācijas uzlīmi, ceļu satiksmē nedrīkstēs piedalīties. Un tad tiesībsargājošajām iestādēm ir visas iespējas attiecīgo skrejriteni noņemt no ceļu satiksmes, norādīja CSDD pārstāvis. 

Pārdodot lietotu elektroskrejriteni, tas būs jānoņem no uzskaites. Pēc šīs darbības elektroskrejriteņa ieguvējs var reģistrēt to savā īpašumā.

Ārsts cer uz uzlabojumiem

Kā ik gadu, arī šogad ar bažām pavasari gaida Bērnu slimnīcā. 

"Līdzko sniegs ir nokusis, un dažas dienas bija mazliet siltāka temperatūra, tā diemžēl mūsu traumpunktā parādās jau pirmie gadījumi ar stāstu par to, ka trauma ir gūta tieši ar elektroskrejriteni," atzina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs Jānis Upenieks.

Jau ir bijis viens pacients, kuru nācās arī operēt. "Viņš ārstējās pie mums slimnīcā, un tagad ir spiests pavadīt zināmu laiku rehabilitācijas procesā," piebilda Upenieks.

Vēl jāatceras, ka ir veiktas izmaiņas ceļu satiksmes noteikumos. Turpmāk elektroskrejriteņu vadītājiem vecumā līdz 17 gadiem, braucot ar šo mikromobilitātes rīku, obligāti ir jālieto aizsargķivere un sliktas redzamības vai intensīvas satiksmes apstākļos vēlams apģērbs ar gaismu atstarojošiem elementiem, piemēram, atstarojoša veste.

"Redzēsim, kā būs šogad, cik daudzi jaunās izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos ievēros.

Mēs ļoti ceram, ka pilsoņi būs likumpaklausīgi un vecāki rūpēsies par to, lai viņu bērnu galvas paliktu tur, kur viņām jābūt," pauda bērnu ķirurgs.

Ceļu satiksmes noteikumos arī noteikts, ka  elektroskrejriteņu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas neapdraud ceļu satiksmes drošību un nepārsniedz maksimālo atļauto ātrumu – 25 km/h, un uz tā braukšanas laikā var atrasties tikai viena persona. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti