Panorāma

Horvātija nosaka cenu griestus pārtikai

Panorāma

Panorāma

Būs izmaiņas Saeimas prezidijā; zināmi komisiju vadītāji

LTV: Zināmi vairāki jaunie Saeimas komisiju vadītāji; būs izmaiņas prezidijā

Līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu izmaiņas gaidāmas Saeimas prezidijā un komisiju vadībā. Atsevišķiem deputātiem kļūstot par ministriem un citiem nonākot opozīcijā, šonedēļ gaidāmas plašas amatu rokādes. Latvijas Televīzijai (LTV) zināmi politiķi, kuri parlamentā varētu ieņemt jaunus amatus. 

ĪSUMĀ:

  • Plānots, ka trešdien Saeimas spīkera amatā Edvardu Smiltēnu nomainīs Gunārs Kūtris.
  • Izmaiņas gaidāmas arī Saeimas komisiju vadībā.
  • Ārlietu, Ilgtspējīgas attīstības, Aizsardzības un iekšlietu komisijas turpinās vadīt nu jau opozīcijas deputāti.
  • Saeimā atgriezīsies arī vairāki bijušie ministri, līdz ar to mainīsies parlamenta sastāvs.

Līdz ar Kūtra virzīšanu spīkera amatā būs izmaiņas prezidija sastāvā

Pēdējās dienas amatā ir Saeimas priekšsēdētājs un nu jau opozīcijas deputāts Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"). Pirmdienas Saeimas prezidija sēde bija viena no pēdējām, kas notika viņa vadībā. Atsevišķi koalīcijas deputāti rosina Smiltēnu ārkārtas sēdē trešdien atsaukt no amata.

Smiltēns pauda: "Es to saprotu kā realitāti. Ja nevarējām novērst, tad tur nepiedalāmies, redzu valsts nodevības aktu."

Jaunās koalīcijas partijas vienojušās parlamenta spīkera amatā apstiprināt Gunāru Kūtri (Zaļo un Zemnieku savienība). Viņam jau ir bijusi pieredze Saeimas prezidijā 12. Saeimas laikā, tāpat viņš savulaik vadīja Satversmes tiesu. 

Kūtris sacīja: "Man ir bijusi laba jurista karjera. Nebaidos vadīt iestādi. Svarīgākais – kā savākt kopā 100 neatkarīgus deputātus."

Krēslu pārbīde gaidāma arī citu prezidija locekļu vidū. Iecerēts, ka līdzšinējā sekretāra biedre Antoņina Ņenaševa ("Progresīvie") kļūs par Saeimas priekšsēdētāja biedri. Līdzšinējais Saeimas priekšsēdētāja biedrs Jānis Grasbergs (Nacionālā apvienība) kļūs par sekretāra biedru. Saeimas sekretāra amatu, ko līdz šim ieņēma jaunais zemkopības ministrs Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība), paredzēts uzticēt kādam "Apvienotā saraksta" deputātam.

Trīs komisijas turpinās vadīt nu jau opozīcijas deputāti

Izmaiņas gaidāmas arī Saeimas komisiju vadībā.

Deputāti panākuši vienošanos, ka atsevišķas komisijas turpinās vadīt opozīcijas deputāti. Proti, Rihards Kols (Nacionālā apvienība) vadīs Ārlietu komisiju, Uģis Mitrevics (Nacionālā apvienība) – Ilgtspējīgas attīstības komisiju, bet Raimonds Bergmanis ("Apvienotais saraksts") – Aizsardzības un iekšlietu komisiju.

Savukārt virknē komisiju plānots apstiprināt jaunus priekšsēdētājus. Proti, Nacionālās drošības komisiju plānots nodot Ainara Latkovska ("Jaunā Vienotība") pārziņā, bet Pieprasījumu komisiju  – Raimonda Čudara ("Jaunā Vienotība") vadībā. 
Sociālo un darba lietu komisija iecerēts uzticēt Andrim Bērziņam (Zaļo un Zemnieku savienība), Tautsaimniecības komisiju varētu vadīt Skaidrīte Ābrama ("Progresīvie"), Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju – Leila Rasima ("Progresīvie"), bet Eiropas lietu komisiju Edmunds Cepurītis ("Progresīvie").

Mainīsies arī Saeimas deputātu sastāvs

Darbā parlamentā atgriezīsies vairāki politiķi, kuri no ministriem nu kļuvuši par opozīcijas deputātiem. Vairākiem līdzšinējiem deputātiem uzņemoties ministra pienākums, uz laiku tiks apstiprināti deputāta mandāti jauniem parlamentāriešiem. 

Šonedēļ plānots apstiprināt deputāta mandātu no "Jaunās Vienotības" – Ģirtam Valdim Kristovskim, Alīnai Gendelei un Viktorijai Bairei; no Zaļo un Zemnieku savienības – Ligitai Ginterei, Valdim Maslovskim, Ģirtam Štekerhofam un Didzim Zemmeram. Bet "Progresīvo" frakcijā darbu sāks Ervins Labanovskis un Mairita Lūse.

Saeimā atgriezīsies arī bijušie ministri. Proti, no "Jaunās Vienotības" – Raimonds Čudars, no "Apvienotā saraksta" deputāta mandātu zaudēs Edgars Putra, Ieva Brante un Andrejs Svilāns, jo darbu Saeimā atsāks Māris Kučinskis, Māris Sprindžuks un Didzis Šmits. Savukārt Nacionālās apvienības deputātu rindās atgriezīsies Ināra Mūrniece, Nauris Puntulis, Jānis Vitenbergs un Ilze Indriksone, līdz ar to darbs parlamentā beidzies Jurģim Klotiņam, Ģirtam Lapiņam, Arnoldam Jātniekam un Normundam Dzintaram.

KONTEKSTS:

Saeima 15. septembrī ar 53 balsīm apstiprināja trīs partiju – "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), "Progresīvo" – veidoto Ministru kabinetu Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadībā. 

Siliņas Ministru kabineta sastāvs:

  • Ministru prezidente – Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"),
  • finanšu ministrs – amatu saglabā Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība"),
  • izglītības un zinātnes ministre – amatu saglabā Anda Čakša ("Jaunā Vienotība"),
  • tieslietu ministre – amatu saglabā Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība"),
  • ārlietu ministrs – Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"),
  • iekšlietu ministrs – Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība"),
  • vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre – Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"),
  • veselības ministrs – Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība"),
  • labklājības ministrs – Uldis Augulis (ZZS),
  • zemkopības ministrs – Armands Krauze (ZZS),
  • ekonomikas ministrs – Viktors Valainis (ZZS),
  • klimata un enerģētikas ministrs – Kaspars Melnis (ZZS),
  • satiksmes ministrs – Kaspars Briškens ("Progresīvie"),
  • aizsardzības ministrs – Andris Sprūds ("Progresīvie"),
  • kultūras ministre – Agnese Logina ("Progresīvie").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti