Pusdiena

Pašvaldības nemierā ar valsts dotāciju, lai izkontrolētu, kur nonāk lauksaimniecības zeme

Pusdiena

Pusdiena 14.08.2017

Lielbritānijas valdība grasās publiskot reālas plāna aprises par nākotnes attiecībām ar ES

Londona grasās publiskot plāna detaļas par nākotnes attiecībām ar ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lielbritānijas valdība šonedēļ grasās sākt publicēt dokumentus ar detalizētiem plāniem, kādas tā vēlas nākotnes attiecības ar Eiropas Savienību (ES). Londona norāda, ka ir gatava pāriet izstāšanās sarunu nākamajā fāzē. Tikmēr, cenšoties atspēkot kritiku par vienotas stratēģijas trūkumu, divi prominenti britu valdības ministri, kuriem līdz šīm bijuši atšķirīgi viedokļi par “Brexit”, publicējuši vēstuli, ieskicējot kopīgas vīzijas, piemēram, par pārejas perioda nepieciešamību.

Lielbritānijas valdība sāks publicēt detalizētus plānus par to, ko Londona vēlas panākt izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienību un kādām vajadzētu būt abu pušu attiecībām pēc “Brexit”.

Pirmo dokumentu plānots publicēt jau šonedēļ. Premjeres Terēzas Mejas valdība, kurai līdz šim pārmesta neskaidra nostāja, grasās detalizēti izklāstīt savu plānu par tādiem sāpīgiem jautājumiem kā Īrijas un Apvienotās Karalistes sastāvā esošās Ziemeļīrijas sauszemes robeža. Vēlāk rudenī pirms oktobrī paredzētā Eiropas Savienības valstu līderu samitu Londona arī publicēs dokumentu paketi ar Lielbritānijas priekšlikumiem nākotnes muitas nolīgumiem ar kopienu.

Šī mēneša nogalē Lielbritānijas “Brexit” ministra Deivids Deiviss trešajā izstāšanās sarunu kārtā Briselē tiksies ar Eiropas Savienības sarunu delegācijas vadītāju Mišelu Barnjē.

Londona vēlas, lai sarunas ar Eiropas Savienību pāriet nākamajā fāzē, paziņoja Deiviss. Viņš norādīja,

vēlas sākt diskusijas par „lielākiem jautājumiem” ap Lielbritānijas un Eiropas Savienības nākotnes attiecībām.

Proti, tādām lietām kā tirdzniecību, ņemot vērā, ka uzņēmējiem un biznesam joprojām nav skaidrības, kāda būs kārtība pēc 2019.gada marta, kad Apvienotajai Karalistei būs jāizstājas no Eiropas Savienības.

Brisele gan uzsvērusi, ka abām pusēm vispirms jāatrisina trīs citi prioritārie jautājumi: tā dēvētais izstāšanās rēķins jeb Lielbritānijas finansiālās saistības pret Eiropas Savienību, kas vēl jānokārto; kā arī pilsoņu tiesības un robeža starp Ziemeļīriju un Īriju. Tikai tad, norāda Eiropas Komisija, varēs sākt padziļināti diskutēt par tirdzniecības un muitas jautājumiem.

Vienlaikus divi augstu stāvoši premjers Mejas valdības ministri, kuriem bijušas atšķirīgas vīzijas par “Brexit”, publicēja kopīgu vēstuli, ieskicējot kopīgu nostāju un tādā viedā cenšoties atspēkot pārmetumus par vienotas stratēģijas trūkumu valdībā. Lielbritānijas finanšu ministrs Filips Hamonds ir proeiropeiski noskaņots un atbalstījis pēc iespējas „vieglāku” izstāšanos, kamēr starptautiskās tirdzniecības ministrs Laiems Fokss ir pārliecināts izstāšanās piekritējs. Iepriekš abi pauduši atšķirīgus viedokļus.

Tomēr kopīgā rakstā izdevumā „Sunday Telegraph” Hamonds un Fokss atšķirīgās nostājas nolika malā, lai uzsvērtu, ka 2019.gadā Apvienotā Karaliste noteikti izstāsies gan no Eiropas Savienības vienotā tirgus, gan muitas savienības. Abi norādīja, ka Lielbritānijai būs nepieciešams ierobežots pārejas periods, lai pārmaiņas sabiedrībai un uzņēmējiem nebūtu pārāk krasas.

Tomēr Hamonds un Fokss detalizēti nenorādīja, cik ilgam vajadzētu būt šādām pārejas periodam. Katrā ziņā izstāšanās sarunās starp Londonu un Briseli šis aspekts vēl nav uz diskusiju galda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti