Dienvidkorejas prezidentes skandāla lietā kā aizdomās turamo pratinās «Samsung» mantinieku

Dienvidkorejas prokuratūra 12.janvārī pratinās „Samsung” viceprezidentu Ļi Džējonu kā aizdomās turamo sakarā ar politiskā atbalsta gūšanu prezidentes Paku Gunhjas korupcijas skandāla lietā, ziņo ārvalstu mediji.

„Samsung” esot veicis ziedojumus apmēram 30 biljonus vonu (25 miljonu dolāru) vērtībā uzņēmumiem, ko pārvalda Čoja Sunsila. Dienvidkorejas prokuratūra centīsies noskaidrot, vai šie ziedojumi ir saistīti ar valdības atbalstu „Cheil Industries” apvienošanās procesā ar „Samsung” 2015.gadā.

Paredzēts, ka prokuratūra izvaicās Ļi arī par vērtīgu zirgu pirkšanu un dāvināšanu iesaistītās Čojas meitai.

Ļi pratināšana notiks ceturtdien, 12.janvārī. Jau decembrī „Samsung” atzina, ka ir ziedojis attiecīgiem fondiem, bet noliedza to, ka par to saņēmusi kādu politisku atbalstu. Pats Ļi tobrīd apgalvoja, ka neesot zinājis vai bijis atbildīgs par „Samsung” ziedojumiem Čojas fondiem.

Viņš iepriekš ir sniedzis liecības korupcijas skandāla lietā, bet vēl nav ticis pratināts kā aizdomās turamais. Šobrīd Ļi veic „Samsung” viceprezidenta pienākumus, bet tiek uzskatīts par varas mantinieku, jo uzņēmuma vadītājs ir viņa tēvs, bet dibinātājs - vectēvs. 2014.gadā Ļi tēvs piedzīvojis sirds trieku, tāpēc tiek uzskatīts, ka pats Ļi šobrīd ir neoficiālais „Samsung” vadītājs.

Jau ziņots, ka novembrī, piecas sestdienas pēc kārtas Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā notika protesta akcijas, kuras vērtētas kā visvērienīgākās pēdējo desmitgadu vēsturē valstī. Tās tika rīkotas, lai panāktu prezidentes Pakas impīčmentu.

9.decembrī Dienvidkorejas parlaments par to arī nobalsoja. Viņa ir apsūdzēta slepenas informācijas izpaušanā un speciālu privilēģiju piešķiršanā savai draudzenei Čojai, kas to izmantojusi, lai izdarītu spiedienu uz Dienvidkorejas lielajiem uzņēmumiem, lai tie ziedotu viņas vadītajiem fondiem.

Šo lietu šobrīd izskata deviņi tiesneši un lēmums, vai prezidentei būs jāatstāj amats viņiem jāpieņem 180 dienu laikā. 

Saistītie raksti
1 komentārs
Miks
Un maksāja, protams, televizoros un jaunajos telefonos :)) Es arī neatteiktos no tāda "atbalsta"
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti