Pasaules čempionāts hokejā. Šveice - Norvēģija

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Čehija-Somija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Zviedrija - ASV epizodes

Zviedrija pasaules hokeja čempionātu iesāk ar uzvaru pār ASV

Pasaules hokeja čempionāta pirmajā dienā, piektdien, Latvijas pārstāvētajā grupā Ostravā hokeja grandu cīņā Zviedrija ar 5:2 pieveica ASV valstsvienību.

(papildināts ar spēles rezultātu)

Gan Zviedrija, Gan ASV šogad pirms čempionātā tiek minētas kā vienas no čempionāta galvenajām favorītēm, lai gan pērn abas šīs vienības palika ārpus goda pjedestāla.

Spēles devītajā minūtē rezultātu aizturētā soda laikā atklāja Jūels Ēriksons Eks, kas ar precīzu metienu izvirzīja vadībā Zviedriju. Drīz vien zviedriem bija vēl viena izcila iespēja palielināt pārsvaru, taču otros vārtus gūt neizdevās.

Zviedri atklāj rezultātu

Atlikušajā trešdaļas daļā komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, spēles rezultātu nemainot.

Jau otrā perioda ievadā Zviedrija dubultoja savu pārsvaru, ar precīzu metienu izceļoties Lūkasam Reimondam.

Reimonds panāk 2:0

Otrā perioda vidū iespēja spēlēt vairākumā bija amerikāņiem. ASV meistari sarūpēja vairākas bīstamas epizodes, taču zviedru vārtus uzlauzt nespēja. Tomēr neilgi pēc vairākuma beigām precīzs bija Zaks Verenskis, panākot 1:2.

ASV gūst pirmos vārtus

Perioda izskaņā Markuss Jūhansons ar precīzu metienu atjaunoja zviedriem divu vārtu pārsvaru.

Zviedri panāk 3:1

Spēles trešo periodu apņēmīgāk iesāka amerikāņi, kas skandēja trauksmes zvanus zviedru vārtu priekšā. Jau trešdaļas ceturajā minūtē Broks Nelsons samazināja deficītu, panākot 2:3.

Nelsons gūst otros vārtus ASV labā

Visas trešdaļas gaitā aktīvi momentus meklēja amerikāņi, kas regulāri spieda zviedrus spēlēt no aizsardzības. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām noraidījumu saņēma zviedri, ievērojami agrūtinot spēles pēdējās minūtes. ASV rezultātu izlīdzināt centās, spēlejot sešatā, taču to izmantoja zviedri, raiddot ripu tukšos vārtos.

Zviedri panāk 4:2

Sešas sekundes pirms spēles laika beigām, zviedri vēlvienu ripu raidīja neaizsargātos vārtos.

Zviedri nogādā piekto ripu ASV vārtos

Dienas pirmajā spēlē B grupā Vācija ar 6:4 uzvarēja Slovākiju.

Pasaules hokeja čempionātu Latvija atklās sestdien ar spēli pret Poliju. Šī mača sākums paredzēts 17.20 pēc Latvijas laika, spēli tiešraidē vērot varēs LTV7 un LSM.lv.

Paralēli otrā apakšgrupā mājinieki čehi ar 0:1 pēcspēles metienos uzvarēja Somijas izlasi.

Čehijas - Somijas spēles spilgtākie momenti

Šīs grupas pirmajā spēlē Šveice ar 5:2 pieveica Norvēģiju.

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.