Britu spiegi izmanto mākslīgo intelektu, lai kavētu ieroču piegādi Krievijai

Mākslīgā intelekta tehnoloģijas tiek izmantotas, lai identificētu un pārtrauktu ieroču piegādes uz Krievijas pozīcijām, izdevumam "Politico" atklājis Lielbritānijas izlūkdienesta MI6 vadītājs Ričards Mūrs. Mākslīgais intelekts arī, iespējams, palīdzējis Ukrainai plānot veiksmīgāku un efektīvāku pretuzbrukumu.

Lai pārtrauktu ieroču plūsmu uz Krievijas pozīcijām, britu izlūkdienests apvieno savu darbinieku zināšanas ar mākslīgo intelektu un lielapjoma datiem.

Vienlaikus MI6 vadītājs Mūrs arī norādīja, ka Rietumu izlūkošanas aģentūrām arvien lielāka uzmanība būs jāpievērš naidīgu valstu mēģinājumiem šo tehnoloģiju izmantot ļaunprātīgiem mērķiem.

"Tā kā mākslīgais intelekts [savas zināšanas] šobrīd zvejo atvērto datu okeānā, arvien lielāku nozīmi iegūs tas, vai un kā mēs spēsim savus noslēpumus paturēt ārpus tā [mākslīgā intelekta] zvejas tīkliem," skaidroja Mūrs.

Viņš uzsvēra: lai arī mākslīgā intelekta spējas attīstās strauji, cilvēka vērtību izlūkošanas darbā tās nemazina, jo tieši cilvēki spēj identificēt jautājumus, dot šīm tehnoloģijām uzdevumus un tās arī vadīt.

Zināms, ka mākslīgais intelekts ir kļuvis par vienu no Ukrainas spēcīgākajiem ieročiem cīņā pret okupācijas spēkiem.

Ārvalstu mediji jau iepriekš vēstīja, ka Ukraina, iespējams, lieto "Palantir" programmatūru, kas ļauj precīzāk plānot uzbrukumus. Izmantojot no satelīta un sociālajiem tīkliem iegūtus datus, tā spēj vizualizēt potenciālās ienaidnieka pozīcijas un sniegt ieteikumus, kā pareizi un efektīvi izmantot armijas rīcībā pieejamos resursus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti