Baltais nams: Ziemeļkoreja piegādājusi Krievijai ieročus izmantošanai Ukrainā

Ziemeļkoreja pēdējo nedēļu laikā Krievijai ir piegādājusi vairāk nekā 1000 konteineru ar militāro aprīkojumu un munīciju izmantošanai Ukrainā, piektdien paziņoja Baltais nams.

"Mēs nosodām (Ziemeļkoreju) par šī militārā aprīkojuma piegādi Krievijai," paziņoja Baltā nama nacionālās drošības pārstāvis Džons Kērbijs. "Mēs turpināsim novērot, vai Krievija nesaņems papildu ieroču sūtījumus."

Pagājušajā nedēļā telekanāls "CBS News" atsaucās uz vārdā nenosauktu ASV amatpersonu, ka Ziemeļkoreja ir sākusi artilērijas nodošanu Krievijai, lai to izmantotu karā Ukrainā.

Pagājušajā mēnesī notikusī Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenuna un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās ir uzjundījusi Rietumu bažas, ka Maskava un Phenjana ignorēs sankcijas un noslēgs ieroču darījumu.

Ziemeļkoreja, kuru ASV jau iepriekš apsūdzēja par munīcijas piegādi Krievijas algotņu bandai "Vagner", masveidā ražo ieročus un ir zināms, ka tā glabā lielus padomju laika kara materiālu krājumus, lai gan to stāvoklis nav zināms.

Krievija šogad ir palielinājusi šāviņu ražošanu līdz prognozētajiem 2,5 miljoniem, taču analītiķi ir izteikuši pieņēmumu, ka tas varētu neapmierināt tās vajadzības kaujas laukā. Saskaņā ar Ukrainas datiem Krievijas spēki dienā izšauj aptuveni 60 000 šāviņu.

Krievijai un Ziemeļkorejai, kas ir vēsturiskas sabiedrotās, ir piemērotas vairākas globālas sankcijas – Maskavai par iebrukumu Ukrainā, bet Phenjanai par kodolieroču izmēģinājumiem.

Baltais nams ir paziņojis, ka jebkurš ieroču eksports no Ziemeļkorejas uz Krieviju "tieši pārkāptu vairākas ANO Drošības padomes rezolūcijas, tostarp rezolūcijas, par kuru pieņemšanu balsoja pati Krievija".

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti