Krievijas tūristi šoziem ārvalstu slēpošanas ceļojumos varēs doties uz Ziemeļkoreju

Ziemeļkoreja uzņems pirmos tūristus kopš robežas slēgšanas 2020. gadā globālās pandēmijas ierobežojumu dēļ. Valsti februārī apciemos tūristi no Krievijas, kas turp dosies slēpot, vēstīja ziņu aģentūra AP.

Atsaucoties uz Krievijas valsts ziņu aģentūru TASS, Krievija, izziņojot šīs vēstis, uzsvēra padziļināto sadarbība starp Maskavu un Phenjanu. Paziņojums sekojis Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna vizītei Krievijas Tālajos Austrumos, kur viņš tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un apmeklēja tur esošo kosmodromu.

TASS gan nepublicēja informāciju, kad šādas tūrisma iespējas būs pieejamas Krievijas iedzīvotājiem, taču šīs vēstis pārsteidza Āzijas notikumu vērotājus, kuri bija sagaidījuši, ka pēc pandēmijas pirmie tūristi Ziemeļkorejā ieradīsies no Ķīnas, kas ir Ziemeļkorejas lielākais diplomātiskais sabiedrotais un ekonomikas virzītājspēks.

Saskaņā ar Krievijas ziņu aģentūras paziņoto, nenoteikts skaits tūristu no Krievijas Tālo Austrumu reģiona Primorjes vispirms lidos uz Ziemeļkorejas galvaspilsētu Phenjanu, kur viņi apmeklēs tādus pieminekļus kā "Džuče idejas tornis", kas nosaukts Ziemeļkorejas filozofijas "džuče" jeb pašpietiekamības vārdā. Pēc tam tūristi dosies tālāk uz ziemeļu Masikas pāreju austrumu piekrastē, kur atrodas valsts modernākais slēpošanas kūrorts. Brauciens organizēts saskaņā ar vienošanos, kas panākta starp Primorjes apgabala gubernatoru Oļegu Kožemjako un Ziemeļkorejas iestādēm.

Kožemjako decembrī devās uz Phenjanu, lai pārrunātu ekonomiskās sadarbības veicināšanu. Pirms tolaik paredzētā brauciena viņš Krievijas medijiem sacīja, ka cer apspriest abu valstu sadarbību tūrisma, lauksaimniecības un tirdzniecības nozarēs.

Ziemeļkoreja un Krievija ir nonākušas atsevišķās konfrontācijās ar Amerikas Savienotajām Valstīm un to sabiedrotajiem – Ziemeļkoreja par tās kodolprogrammas progresu, bet Krievija par ieilgušo karu ar Ukrainu.

Ziemeļkoreja lēnām mazina pandēmijas laika ierobežojumus un atver starptautiskās robežas, cenšoties atdzīvināt ekonomiku, ko būtiski ietekmējusi pandēmija un valstij noteiktās starptautiskās sankcijas. 

"Ziemeļkorejai tūrisms ir vieglākais veids, kā starptautisko sankciju režīma apstākļos nopelnīt ārvalstu valūtu," sacīja Seulas Korejas Nacionālās apvienošanās institūta bijušais prezidents Ko Juhvans.

Viņaprāt, Phenjana drīz atvērs Ziemeļkoreju arī tūristiem no Ķīnas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti