Ukraina atguvusi kontroli pār naftas un gāzes ieguves platformām pie okupētās Krimas krastiem

Ukraina īpašā operācijā atguvusi kontroli pār tā dēvētajiem Boiko torņiem – naftas un gāzes ieguves platformām, kas atrodas Melnajā jūrā pie okupētās Krimas krastiem. Krievija tās ieņēma jau 2015. gadā un kopš pilna mēroga iebrukuma valstī tās izmantojusi militārām vajadzībām.

Zināms, ka Boiko torņus Krievija esot izmantojusi dažādiem mērķiem, tostarp kā helikopteru nolaišanās laukumu. Platformu atgūšanas operāciju veica Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vienības.

Tās laikā specvienībām izdevās konfiscēt arī helikopteru munīcijas krājumus, kā arī radioelektronisko staciju, kas var izsekot kuģu kustību Melnajā jūrā. 

Vienā no šīs operācijas fāzēm notika kauja starp Ukrainas specvienībām uz laivām un Krievijas iznīcinātāju "Su-30". Kaujas rezultātā iebrucēju lidmašīna tika bojāta un tai bija jāatkāpjas. Tā savā "Telegram" kanālā ziņoja Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Kopumā pagājušajā nedēļā Ukrainas aizstāvji no Krievijas okupācijas atbrīvojuši trīsarpus kvadrātkilometrus teritorijas, tā iepriekš vēstīja Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara.

No tiem divi kvadrātkilometri atbrīvoti Bahmutas virzienā, bet pusotrs kvadrātkilometrs – valsts dienvidos. Maļara pauda, ka Ukrainas karaspēks saskaras ar nopietnu pretestību no ienaidnieka puses, taču Krievijas pirmā aizsardzības līnija vietām jau ir pārrauta un Ukrainas karaspēks virzās tālāk.  

Tikmēr Krievijas spēki  cenšas izlauzties cauri Ukrainas aizsardzībai vairākos punktos gar frontes līniju Doneckas un Harkivas apgabalos, norādīja Maļara.

Tāpat Krievija aizvadītajā naktī veikusi kārtējos aviācijas un raķešu triecienus Ukrainai,  paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti